r lie Schiedamse Gemee nschap DE GEMEENSCHAP LEEFT joj 2-1 77 ORGAAN VAN DE STICHTING Jaargang 10, no. 4, juni 1958 bureau: Plantage, Schiedam, tel. 68043 Erevoorzitter: mr. J. W. Peek, burgemeester van Schiedam. DAGELIJKS BESTUUR: M. HolI. voorzitter; F. A. de Wolff, secretaris; A. de Groot, penning meester; G. W. van Bergen Wal raven, A. L. J. Kunze, E. A. Leen- derts, mr. H. A. M. Roelants, leden. BESTUURSRAAD: N. J. J. van Baarle, J. T. M. Bertels, A. S. H. A. Blaisse, mevrouw M. A C. Taverne-Van Campen, K. J Heyboer, ir. W. E. Hoek, L. Kamp C. Landsbergen, mej. A. E. D Noordegraaf, W. C. Oranje, C Rauws, A. M. Sunderman, B. Vin cent en A. van der Wel. REDACTIE-COMMISSIE: P. Groenendaal, M. Hol I, Pierre Janssen, P. Th. J. Kuyer en B. Vin cent. Aan dit nummer werkten voorts mee: drs. W. J. Bennis, R. T. v. d. Geer, G. Lutke Meijer. Foto's, tekeningen: J. van der Hoeven, Chr. J. Breur, Fotobureau Roovers. ADVERTENTIES: N.V. Kon. Ned. Boekdrukkerij H. A. M. Roelants, Lange Haven 141 Schiedam, tel. 69300. Giro 5858. ABONNEMENTEN: f 4,per jaar of f 0,40 per nummer (giro 549934 t.n.v. De Schiedamse Gemeenschap). Hij de vooridfiut De jeugd heeft eindexamen ge daan en dat is voor velen van hen tevens toelatingsexamen, tot de maatschappij namelijk. Wat zullen zij gaan doen en wat kunnen zij gaan doen Drs. W. Bennis is met vooraanstaande Schiedamse opvoeders gaan praten; lees zijn reportage op pag. 84. 'JL.V Overneming van artikelen of foto's, ook van gedeelten, slechts toegestaan met bronvermelding. •fa DIT BLAD verschijnt tussen haakjes weer eens te laat en alle woedende abonnees hebben derhalve recht op een extra-versnapering die echter wegens de bestedings beperking thans niet wordt uitgereikt. De hoofdschuldige van dit te laat zijn is de eind-redacteur die zo nodig hard moest werken aan andere zaken, maar werp niet alles op zijn hoofd want een der mede werkers die voor twee artikelen zou zorgen, ging fijn met vakantie en een andere liet helemaal niets meer van zich horen. Dat zijn zo onze problemen, gemeenschapsproblemen mogen we wel zeggen. •fa DE VERENIGING NationaleFeest-en Gedenkdagen heeft er dit keer naar gestreefd het feest meer op straat te brengen. Vroeger waren er avondvoorstellingen in de Plantage, die lukten of mislukten al naar gelang de weergoden meewerkten of niet. De laatste jaren was het meestal: vries je dood dan vries je dood. Dit jaar was er op 30 april een openluchtbioscoop op de Broersvest, waar duizenden van genoten hebben (gratis) en daarna een taptoe van een negental harmonieorkesten, die veel leven in de stad brachten. 5 mei bracht allereerst een nieuwe stijl jeugdappel. Leerlingen van middelbare scholen, Nijverheids-, U.L.O.- en V.G.L.Ó.-scholen en de hoogste klassen van de L.O.-scholen trokken in schoolverband op naar de Plantage. De opkomst was werkelijk massaal en alles verliep prima. Vorige jaren was de opkomst bij het vrije appel maar dunnetjes. 's Avonds was er een gratis concert op het Plantage Podium en daarna een Licht- stoet, waaraan door zeer vele bedrijven en jeugdgroepen werd deelgenomen. Alge meen vond men dit een grote verbetering, die voor herhaling vatbaar is en waarbij veel mensen dus in de wijken worden beziggehouden. •fa NIEUW was ook het bevrijdingsconcert, georganiseerd door de Sectie Zang van de Schiedamse Gemeenschap. Zeven Schie damse Zangverenigingen verleenden hun medewerking om onder prima leiding van Gijsbert Nieuwland gezamenlijk te zingen in de Grote Kerk. Het was een eenvoudig en niet te lang programma, dat werd af gewisseld met declamatie van Ina van Faassen, orgelspel van Jacq. P. Bekkers en muziek door het Hilversums Koper kwartet. Algemene mening: een traditie van maken. •fa HET 10-JARIG BESTAAN van de Schie damse Gemeenschap is al weer verleden tijd. Het werd op 22 mei jl. gevierd met een mooie voorstelling van het Ballet der Lage Landen in het Passage Theater en daarna met een gezellig onderonsje in de formidabele kantine van de H.A.V.- Bank, waar de heer Van Bergen Walraven een royaal gastheer bleek. Voorzitter Holl heeft op het toneelen later in de „familiekring" nog eens ge zegd wat hij zoal van dit 10-jarig bestaan dachthij was misschien wat optimistischer dan in het interview dat wij in ons vorig nummer afdrukten, maar feest is feest. Burgemeester Peek stak voorzitter en medewerkers een hart onder de riem door namens het gemeentebestuur hartelijk te danken voor alles wat de Schiedamse Gemeenschap, ondanks alle moeilijkheden, heeft verricht. Terecht. Aangezien wij meer „waarnemer" dan medewerker zijn kunnen wij dat wel zeggen, 't Mag zijn dat de Schiedamse Gemeenschap niet heeft kunnen verwezenlijken wat zij wilde maar het is ook een feit dat in menige stad in Nederland een dergelijke gemeenschap het nimmer 10 jaar zou hebben uitgehouden. Wij zouden u de namen kunnen noemen maar wij doen het niet. Wij denken aan de grootste havenstad van het continent, maar u weet toch niet waar die stad ligt en dus kunnen we veilig even opmerken dat de gemeenschap daar als wij ons niet vergissen, zelfs niet aan haar eerste lustrum is toegekomen. I Tl -j Voorzitter Holl rookt een tienjarige feest- sigaar met wethouder van Kinderen, se cretaris De Wolff en bestuurslid Roelants.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1958 | | pagina 9