Sectie culturele ontwikkeling treedt geestdriftig aan in de Korenbeurs De levende natuur maar ook: schilderijen en foto's \A/IJ troffen de heer P. S p r u i t, de secretaris van V de sectie Culturele Ontwikkeling van de Schiedamse Gemeenschap, bezig met het inplakken van luci fersmerken, een kleurige hobby, die menige avond kan vullen. Hij is tevens voorzitter van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling, zodat er wel moeilijk een man kan worden gevonden, die met meer animo zou kunnen werken aan de tentoonstelling Hobby's en Bloemen", welke de achtste augustus zal worden geopend en tot 17 augustus te bezichtigen zal zijn voor ieder, die belang stelling heeft voor één van de drie: hobby's, bloemen of culturele ontwikkeling. „Ja, dat is makkelijk gezegd," aldus de heer Spru/t „maar in werkelijkheid is er geen van de secties van de Schiedamse Gemeenschap zo lastig als deze, lastig omdat er zoveel ongelijksoortige verenigingen bij zijn aangesloten. Aan de ene kant zijn er organi saties bij, die zich bezighouden met de actieve kant van de culturele ontwikkeling en aan de andere kant organisaties, zoals de kunstkringen, die de leden iets te genieten geven, Toonkunst met zijn concerten, of verenigingen zoals de Fotoclub, de Teken- en Schildersvereniging „Studievrienden" en de Neder landse Vereniging voor Vogelliefhebbers, die van beide kanten snoepen; de Fotoclub bijvoorbeeld: kijken naar dia's van anderen, maar ook avonden waar men zelf eens kan experimenteren. De sectie heeft tot nu toe weinig kunnen doen. Maar in 1957 kwam er plotseling leven in, omdat Pierre Janssen in het Museum begon met zijn serie „Ontmoe tingen met kunst". Dit jaar wilde men echter ook de andere niet direct bij de kunst geïnteresseerde ver enigingen inschakelen en wel door het organiseren van een tentoonstelling, waaraan niet minder dan negen verenigingen hun medewerking zullen verle nen. Dat zijn dan de Algemene Fotokring Schiedam, de Aquariumvereniging „Natuurgenot in huis", het Instituut voor Arbeidersontwikkeling (De Natuur vrienden), de Nederlandse Bond voor Vogelliefheb bers, de Nederlandse jeugdbond voor Natuurstudie, de Nederlandse Vereniging tot bescherming van de Bijenstand, de Nederlandse Vereniging tot Bescher ming van Dieren, de Schiedamse Volkstuindersver- eniging „Klein Babberspolder" en de Teken- en Schil dersvereniging „Studievrienden". Eerst zou de tentoonstelling dit voorjaar worden gehouden, maar zo snel liet de zaak zich niet orga niseren, zodat men haar naar de maand augustus heeft verplaatst. Hobby's en Bloemen wordt een ten toonstelling, die mensen met de meest uiteen lopende belangsteling zal bezighouden.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1958 | | pagina 13