106 |N de eerste plaats de Algemene Fotokring Schie dam. Die krijgt een stand om foto's te laten zien, vooral op het gebied van de natuur: bloemen, dieren e.d. Dan de Aquarium Vereniging, die fraaie collec ties tropische vissen zal tonen, en de Nederlandse Bond voor Vogelliefhebbers, die een stand krijgt met siervogels in volières. Ook de bijenhouders ko men uit, maar het aardige is, dat de genoemde ver enigingen hun materiaal zo zullen opstellen, dat vogels en vissen van dezelfde herkomst samen worden geëxposeerd. De Natuurvrienden van het I. v. A. O. zullen maquettes laten zien van de Natuurvrienden huizen in binnen- en buitenland; zij zullen laten zien, welke goede mogelijkheden er voor de Nederlanders zijn om de natuur in te trekken. De Jeugdbond voor Natuurstudie, de N.J.N., heeft de bedoeling enkele terraria op te stellen. De Bijenhouders komen met een demonstratiekast, waarin men door de glazen wanden de bijen aan het werk kan zien en de Dierenbeschermers willen ons iets laten zien van de kettinghonden, voorheen en thans, ongetwijfeld een bijzonder belangwekkende stand. Dan komen de Volkstuinders uit de Kleine Babbers- polder met een proeftuintje en een standje met bloe men en vruchten,'met bloemkool en peen en sappige kroppen sla. Uiteraard sluit daar een alles opluis terende inzending van de Gemeentelijke Plantsoenen dienst op aan. De heer J. J. Schipper, hoofd van deze dienst, is nl. voornemens het middenvak in beslag te nemen voor planten en bloemen. Vooral dahlia's zullen hier komen te prijken. De tekenaars en schilders van de vereniging Studievrienden vullen een hoekje met de produkten van hun kunst, terwijl daarnaast een enkele particulier, nl. de heer Van der Most, zal laten zien wat hij als verwoed schelpen verzamelaar zoal aan fraais en interessants heeft bijeengebracht. Voorlichting in woord en beeld Men ziet welke rijke verscheidenheid van aardigs en wetenswaardigs hier wordt bijeengebracht, maar de Sectie Culturele Ontwikkeling zou tekortschieten in haar dubbele taak, wanneer niet ook de didacti sche kant van haar werk op de expositie „Hobby's en Bloemen" tot zijn recht kwam. Des avonds zal in een voor dit doel afgeschoten hoek van de Koren beurs gelegenheid zijn om naar films te kijken en naar daarbij horende causerieën te luisteren. Uiter aard houden de onderwerpen verband met het werk der aan de tentoonstelling deelnemende verenigingen. O.a. heeft het Ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening een paar films afgestaan over het werk der Volkstuinverenigingen, t.w. „Oase aan de stadsrand" en „Uw tuin uw trots". De Bijen houders zijn van plan een Russische film te draaien, en wel „Het zonnevolk". Ook komt er een film over „De taal der bloemen" en vermoedelijk zal er op dit terrein nog wel een en ander loskomen als verras sing, waar nu nog niets van kan worden verteld. Uiteraard heeft men de gedachte iedere avond met iets nieuws te komen. De Fotokring zal b.v. een avond vullen met een serie dia's, met daarbij een passend praatje. yERHEUGEND is bij een en ander het enthousias me, waarmee de verschillende verenigingen aan deze expositie deelnemen. Bij de voorbereidende besprekingen waren zestig man bijeen. Het is dus geenszins zo, dat de verenigingen lakoniek volstonden met het zenden van een „waarnemer", nee, iedere vereniging kwam met een hele groep enthousiaste vertegenwoordigers. Het ontwerp voor de indeling der stands was ge maakt door het hoofd van de Plantsoenendienst, de heer J. j. Schipper, en dat idee was zo aardig, dat het algemene waardering ontmoette. Met zijn bloemen zee in het midden en zijn belangwekkende stands in de galerij onder de kolommen kan deze tentoonstel ling niet anders worden dan een evenement, dat de Vogeltentoonstelling van enkele jaren geleden naar de kroon steekt. Van niet te onderschatten betekenis lijken ons daarbij de avondvoorstellingen. De entree is aan de lage kant: voor kinderen 15 cent en voor volwassenen het dubbele. Vrijdag 8 augustus om acht uur gaat de expositie open. Vermoedelijk zal de loco-burgemeester wel een klinkende speech afsteken en dan komt er een stroom van bezoekers, dagelijks van 's middags twee tot vijf en 's avonds van half acht tot half elf. Ook de zondagen kan men in de korenbeurs te recht en wel van twee tot vijf uur. L. M. I -~L-u

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1958 | | pagina 14