100 komen.) Het Nederlands Jeugdtoneel geeft „De ka lief en de goochelaar". En het Scapino-ballet komt dansen. In onze jeugd, goede lezer, bestonden der gelijke jeugdvoorstellingen niet. Het enige, waarmee wij zijn opgegroeid, was een flinke huilbui tijdens het klassikaal verwerken, van de onsterfeijke film „Alleen op de wereld", waarin d'oude Vitalis reutelend de laatste adem uitblies in onze ontstelde gezichtjes. Zien we elkaar.of niet? Werpen wij ons thans op een der pijnlijke pagina's van het programmaboekje, namelijk aangaande de kermis. U weet, en anders hoort u er nu van op, dat men de S.G. wel eens met een bedrukt gezicht verwijt, er zo iets „schandelijks" als een kermis op na te houden. Moet dit niet gezien worden, zo vraagt men dan, als een exploitatie, die de S.G. ontsiert? Ruimhartig als wij met de pen mogen omgaan zouden wij hier gaarne een hartelijk „neen" plaatsen, daarbij uiteraard slechts onze redactionele mening en geens zins die van de desbetreffende autoriteiten vertegen woordigend. Een kermis is niet een van de nobelste vermaken van het mensdom, maar iets „ergs" zouden wij er niet van weten en magnifiek is daarbij de mo gelijkheid der democratie, om niet te bezoeken wat men niet bezoeken wil, voorbij te lopen wat men niet apprecieert en weg te blijven bij wat men afkeurt! Het is duidelijk, dat de Schiedamse Gemeenschap voor haar sociaal-culturele werk niet van de wind kan leven; evenzeer duidelijk is voor iedere bezoeker van de jaarlijkse kermis, dat gezelligheid en lawijt een stadshart (we zijn weer terug op de Broersvest!) slechts tot een aangenamer plaats van verblijf ma ken kan. Onze mening is (U hebt recht op uw mening, hoor) dat we de kermis maar niet moeten missen en mochten we u overigens op de kermis tegenkomen dan spreken we af dat we elkaar desnoods niet zien, dan kunt u na afloop rustig verder gaan met de kermis af te keuren. Maar wat ironisch gemopper: we zien elkaar wèl en gaan samen poffers eten. Mensenwerk! Naast de zomertentoonstelling in het Museum een tentoonstelling in De Beurs, tot 17 augustus. Hobby's en bloemen", werk van enthousiaste mensen, die 's avonds thuis niet in de stoel in slaap vallen of zich wanhopig aan de televisie kluisteren. Werk van ge wone mensen als u en ik, op een tentoonstelling, die deze mensen samen gemaakt hebben. In het hart van die expositie een kunstwerk van bloemen, ge componeerd door onze Plantsoenendienst. Een van de interessantste inzendingen zal vast en zeker die van de Vereniging tot Bevordering van de Bijenteelt in Nederland zijn, want de imkers zetten er een paar van die wonderlijke bijenwerelden in levende echt- Het jongetje Kostja op vakantie bij zijn oom, de boeienwachter van de Dnjepper. Scène uit de Rus sische film „De lichtboei" van onze jeugdvoorstel lingen heid neer. Maar deze tentoonstelling verdient een aparte behandeling, wat zij dan ook oppagina105 van dit nummer krijgt. Kleinkunst en wedstrijden Reeds geruime tijd voorspelt men de ondergang van velerlei zaken, als de S.G., het avondland, de beschaving in het algemeen en mede de jaarlijkse revue, die ditmaal als Hit-parade" op de Passage planken verschijnt. Maar ziet, we bestaan nog steeds en de revue ook en vooral natuurlijk Lou de Groot, een éénmans-revue, een verzetter van bergen(werk). Zijn geoefende hand zal ook achter de schermen de Drie-Steden-Wedstrijd van amateur-kleinkunstenaars uit Schiedam, Vlaardingen en Rotterdam op het Plantage-podium besturen. Wie leeft in de kleine kunst op de grootste voet, daar gaat het om. In het wedstrijd-werk kunnen wij u verder aan kondigen een ro/schaatswedstrijd voor kinderen tus sen de 8 en 16, henge/wedstrijden, de veertiende wielerronde van Schiedam op het parcours Lange NieuwstraatTuinlaan, een klaverjasconcours en als bekroning van al deze sportieve wedijver de Natio nale kampioenschappen zwemmen en schoonspringen van de Koninklijke NederlandseZwembond in „Groen- oord". En als u nu nog niet weet, waar u naar toe moet, moet u eens denken aan het Joegoslavisch Danstheater, de Italiaanse opera-solisten, de haven rondvaarten, het torenklimmen en het vuurwerk aan de Vlaardingerdijk, waarmee we op zaterdagavond 16 augustus klokke negen het hele feest de lucht in laten vliegen (behalve de zomertentoonstelling, die dan nog een kleine maand duurt). Hier past ons, voor u op te schrijven wat wij eens hoorden van twee vuurpijlen, die ruzie hadden. „Ontplof," zei de ene vuurpijl. Maar de andere was veel hatelijker. Die antwoord de: „Weet je wat ik hoop Ik hoop, dat jij straks met een sisser afloopt."

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1958 | | pagina 8