Nieuwe jachthaven na hard ploeteren klaar Voorzitter S. P. van den Broek van „De Nieuwe Waterweg" knipt het lint door: de nieuwe jachthaven is een feit! DE Schiedammers hebben er eigenlijk al zo lang op zitten wachten, maar nu is hij er dan eindelijk gekomen. Een nieuwe, fraaie jachthaven, waar de boten van de vier Schiedamse verenigingen een prettige ligplaats hebben gekregen en, wat meer is, waar bovendien nog gelegenheid bestaat tot uit breiding. Voor het echter zover was en voor de voorzitter van de watersportvereniging „De Nieuwe Waterweg" kortgeleden de nieuwe jachthaven definitief in gebruik stelde, is er heel wat gebeurd. Er is hard gewerkt, want met de gemeente was overeengekomen, dat de ver enigingen zelf voor het merendeel voor de materia len zouden zorgen en toen het zover was, hebben de leden van de verenigingen ook maar de handen uit de mouwen gestoken. Natuurlijk hebben zij het heien en uitbaggeren van de haven aan anderen overgelaten, maar voor de vlonders en dergelijke hebben zij toch zelf gezorgd. De Schiedamse jachtvloot werd tijdens de storm ramp van 1953 zwaar beschadigd, terwijl ook de Wilhelmina-haven, waarvan een gedeelte als jacht haven was ingericht, onherstelbaar geteisterd was. De bootbezitters waren dus genoodzaakt een andere ligplaats te zoeken en omdat bovendien een ander gedeelte van de Wilhelmina-haven voor de N.V. Tankercleaning werd ingericht, lag het voor de hand, dat verschillende bootbezitters in een andere stad terecht kwamen. Vanzelfsprekend maakte men zich zorgen, zowel bij de zeilers als bij de gemeente, doch gelukkig werd een ideale plaats gevonden. Op de plaats van het vroegere Balkengat van de firma Van Deventer werd een ideale haven uitgestoken. Echte sjouwer Toen de plaats eenmaal bekend was, kwamen de leden van de verenigingen in het geweer. Elke vereni ging kreeg een eigen plaats aangewezen. Er is menige zucht geslaakt voor de haven kant en klaar was en bij „De Nieuwe Waterweg" was het vooral de heer L. Rijntalder, de penningmeester, die zich als een echte „sjouwer" ontpopte. Wanneer hij maar even vrije tijd had, was hij in de haven en was hij daar, dan had hij er ook voor gezorgd, dat er nog meer leden waren. En het vreemde van dit alles is, dat de heer Rijn talder zelf geen boot heeft De nieuwe jachthaven is officieel nog niet in gebruik genomen. Men wil daarmee tot een latere datum wach ten, tot het in aanbouw zijnde café-restaurant Euro poort op de Maasboulevard dat aan de ene zijde op de Nieuwe Waterweg en aan de andere zijde op de jachthaven uitziet in een verder gevorderdstadium is. Dan zullen ook de toegangswegen tot de jachthaven verbeterd worden en zal de jachthaven in zijn geheel meer in de belangstelling komen te staan. Als het Europoort café-restaurant gereed is, dan zal men van daaruit ongetwijfeld een prachtig gezicht op de Nieuwe Waterweg hebben en dan zullen de zeiljachten, motorboten en ook de roeiboten uit de Schiedamse jachthaven het decor van de Waterweg nog verle vendigen. Al bij al is de jachthaven dus een grote aanwinst. J. G. NIEUWENDIJK Vroeger balkengat: nu een fraaie jachthaven.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1958 | | pagina 10