[uropoort dekt in april (compleet met toren) de eerste tafel 143 Ocxf& - 'vrcrstf: j K<o ov- ASj s v-<?.-«»'' 5s esatssssxazaasa .^<*,n>wv.x**C»s>W. azvzzsaaaaaaa: Het ontwerp voor Europoort" zoals het er zonder toren uitziet. Met de bouw van het café-restaurant Europoort aan de Maasboulevard is men iets achter op het tijdschema, maar de directie heeft toch goede hoop op de afgesproken tijd, namelijk in april, het eerste diner te laten opdienen. De dank zij een gulhartige Schiedammer in laatste instantie in het plan (her)opgenomen toren zal op de boulevard 25 meter voor de ingang van het restaurant verrijzen. Swaneveld en Goslinga leveren het ontwerp voor deze toren, waarvan alleen nog maar bekend is dat hij modern van allure en ongeveer 26 meter hoog zal worden. Tegen de tijd, dat Europoort om zo te zien iets van een restaurant gaat krijgen, om precies te zijn op 1 januari 1959, zal directeur C. H. Buschmann zijn functie overdragen aan de heer P. J. Louwerse uit Amsterdam. Restaurant Europoort zal voor de bezoeker zeker niet duurder zijn dan het duurste reeds bestaande restaurant in Schiedam. Dit is het belangrijkste laatste nieuws over café restaurant Europoort, althans het laatste nieuws dat wij wisten los te krijgen van de heer Buschmann, met wie wij onlangs een gesprek hadden. Hoe Europoort er van binnen komt uit te zien, welk een gestalte de toren krijgt en hoeveel een kop koffie en een glas wijn precies zullen gaan kosten, dat waren punten waarover hij nog niets met zekerheid kon zeggen. Hoe het restaurant zelf, dus zonder aankleding, wordt, is al ettelijke maanden bekend en wijzigingen van enige betekenis zijn sedertdien niet meer in het plan aangebracht. Op de begane grond komt het eigenlijke restaurant, waar maximaal 75 mensen tegelijkertijd een maaltijd kunnen gebruiken. Op de eerste verdieping komt een grote zaal van tien bij twintig meter (die door een vernuftig systeem weer in kleinere vertrekken kan worden verdeeld), welke dienst zal doen voor gezelschappen. Deze zaal is ook geschikt te maken voor het aanrichten van grote diners, waaraan bijvoorbeeld zo tussen de honderd en tweehonderd mensen zullen aanzitten. Rondom het restaurant komt een breed terras, dat aan de rivierzijde zes meter boven het water van de Maas zal doorlopen en aan de windzijde zal worden afgeschermd met een afneembare glazen wand. Iets gezamenlijks? Nee. Europoort wordt een sieraad voor Schiedam, daar van is vrijwel iedereen overtuigd. Maar wordt Euro poort ook typerend voor Schiedam En nu deze vraag zonder omwegen herhaald: Wordt in Europoort, een restaurant immers dat zich daarvoor uitstekend zou lenen, iets naar voren gebracht van de gezamenlijke Schiedamse distallateurs? De heer Buschmann geeft het toe: Het plannetje is indertijd wel geopperd om in Europoort alle Schiedamse merken gedistilleerd te verkopen en zo doende de bezoeker de indruk te geven van ,,dit is pas een echte Schiedamse gelegenheid". Maar dit plannetje kwam, nadat de firma Rijnbende voor de bouw van Europoort geld had gefourneerd op voorwaarde dat in het restaurant uitsluitend Rijn- bende's gedistilleerd zou worden verkocht Klachten Tenslotte zijn we nieuwsgierig naar reacties van andere Horeca-bedrijven die misschien gekomen zouden zijn, omdat nu een concurrent onder min of meer officiële vlag gaat varen. Ik heb niets gehoord", zegt de heer Buschmann, ,,en zulke (Vervolg op pag. 147)

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1958 | | pagina 11