Gemeenschap... fa, een echte: Hermes-D.V.S.-leden bouwen voor hun club 144 yw**: De uitnodiging luidde zo simpel. Of we aanwezig wildenzijn bij het ingebruik nemen van de kleedkamers, die door eigen leden waren gebouwd. De eerste fase van de bouw van het nieuwe clubgebouwencomplex van Hermes-DVS op het nieuwe sportcomplex bewes ten de Poldervaart (zoals Gemeentewerken het aan duidt) was afgerond. We zijn er geweest. Hermes-DVS had de festiviteiten even eenvoudig gehouden als de invitatie. Daar hebben de blauwhemden groot gelijk in gehad. Nu was het heel gezellig op het sportcomplex-in-wording. „Officieel" waren er vertegenwoordigers van dien sten en instellingen, doch het overgrote deel van de aanwezigen op de tot noodtribunes aan elkaar geschoven banken waren leden van Hermes. De echte leden van de oudste voetbalclub in onze goede stad. We willen extra nadruk leggen op dat woordje „echte", want daar gaat het nu juist om. Deze „echte" leden hebben de handen spreekwoordelijk aan de ploeg, maar in werkelijkheid aan de betonmolen en de metselstenen geslagen. Zij zijn aan het bouwen gegaan. Vaklieden en niet-vaklieden, geleid door een jonge krachtige architect, die er het grootste plezier in heeft om Hermes-DVS aan een goed, degelijk en architectonisch volkomen verantwoord clubgebouw te helpen. Avond aan avond bromde de betonmolen, klonken de opgewekte aanwijzingen van de voorlieden. Snipperdagen werden opgenomen om de betonvloer in de kortst mogelijke tijd klaar te hebben. De metse laars stapelden in recordtempo de ene steen op de andere. Schilders stonden met de verfkwasten in de handen reeds te trappelen van ongeduld, toen de timmerlieden nauwelijks de laatste schroeven in de deuren hadden gedraaid. Hier werd een brok gemeenschapswerk verricht van de eerste orde. Men is gewend in dit (ons) orgaan over de gemeen schap te lezen. Daar wordt vrijwel altijd onze eigen Schiedamse organisatie mee bedoeld. Omdat de gemeenschapsgedachte (het „met allen voor allen") door de Hermes-leden zo intensief is uitgedragen, wilden we in ons gemeenschapswerk niet te kort schieten. Daarom een ereplaats in ons blad voor deze noeste werkers. Overigens wordt het nieuwe clubgebouw van Hermes een fraai geheel. De kleedkamers, die nu zijn klaar gekomen vormen slechts een klein onder deel van het complex. De leden van Hermes gaan door met het storten van de betonnen vloer voor het recreatie-gebouw, dat als „pièce de resistance" schuin voor de kleedlokalen komt te liggen. Bovendien is het de bedoeling om ten behoeve van de top-elftallen nog een aantal kleedkamers op te trekken, dat weer haaks op de reeds bestaande komt te staan. Als in april van het volgende jaar Hermes-DVS het 75-jarig bestaan herdenkt moet het clubgebouw er staan. Nu we hebben gezien in welk een korte tijd en met welk een intensiviteit de eerste halte in de bouw van dit sportcomplex is bereikt, zijn we er zeker van dat de jubileumfeesten in eigen home kunnen worden gevierd. Want het gemeenschapsgevoel bij Hermes- DVS is nog lang niet uitgebloeid. P. H.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1958 | | pagina 12