De Schiedamse Gemeenschap DE GEMEENSCHAP LEEFT V Bij de voorplaat ORGAAN VAN DE STICHTING Jaargang 10, no. 9, kerstmis 1958 Bureau: Plantage, Schiedam, tel. 68043 Erevoorzitter: mr. J. W. Peek, burgemeester van Schiedam. DAGELIJKS BESTUUR: M. HolI, voorzitter; F. A. de Wolff, secretaris; A. de Groot, penning meester; G. W. van Bergen Wal raven, A. L. J. Kunze, E. A. Leen- derts, mr. H. A. M. Roelants, leden. BESTUURSRAAD: N. J. J. van Baarle, J. T. M. Bertels, A. S. H. A. Blaisse, J. Bijloo, K. J. Heyboer, M. A. A. de Jonge, L. Kamp, C. Landsbergen, mej. A. E. D. Noordegraaf, W. C. Oranje, C. Rauws, A. M. Sunderman, me vrouw M. A. C. TaverneVan Cam- pen, B. Vincent en A. van der Wel. REDACTIE-COMMISSIE: P. Groenendaal, M. Holl, Pierre Janssen, P. Th. J. Kuyer en B. Vin cent. Aan dit nummer werkten voorts mee: Piet Heyster, Frits Koffijberg, Aad Wagenaar, Karei Scholten, Tineke T. Meijer. Foto's, tekeningen: Fotobureau Breur, Fanny Lopez, verzameling Gemeen te-archief. Jan van der Hoeven, Adriaan Maltha e.a. ADVERTENTIES: N.V. Kon. Ned. Boekdrukkerij H. A. M. Roelants, Lange Haven 141 Schiedam, tel. 69300. Giro 5858. ABONNEMENTEN: f 4,per jaar of f 0,40 per nummer (giro 549934 t.n.v. De Schiedamse Gemeenschap). Winter op de Waterweg. Het heldere licht glinstert op het ijs en op de trage golven. De vogels kleumen bijeen, maar de arbeid gaat verder, het schip vaart voort. Een foto van onze meester-fotograaf, Jan van der Hoeven, die al zo dikwijls ons blad met onvergetelijke platen heeft verrijkt. Schiedamse win- terstemmingen, in zijn camera gevangen, ook op de pagina's 196, 200 en 207. Overneming van artikelen of foto's, ook van gedeelten, slechts toegestaan met bronvermelding. In dit nummer zetten wij op pa gina 194 ons onderzoek voort naar de gevolgen van de televisie voor het culturele leven van Schiedam. Zoals u zelf kunt lezen, kreeg onze verslag gever weinig sombere geluiden te horen; men moet zelfs vaststellen, dat iedereen nogal of bijzonder opti mistisch is. Zal dit optimisme gerecht vaardigd blijken? Wij zijn daar niet zo zeker van, eerlijk gezegd. Het zal belangwekkend zijn, over enkele jaren opnieuw dezelfde mensen te horen over hetzelfde onderwerp. Misschien kunnen ze dan met het grootste gelijk van de wereld spreken. Misschien moeten ze erkennen, dat ze over het probleem te licht hebben gedacht. Wij wachten met spanning af, maar wij hopen intussen, dat men ten aanzien van het vraagstuk de grootste waak zaamheid blijft betrachten. Van de bijzondere inhoud van dit bijzonder dikke nummer vestigen wij gaarne uw aandacht speciaal op de pagina's 197, 202 en 203. Jongere creatieve figuren uit onze stad geven wij daar de ruimte: mejuffrouw Maria Janse, kunstenares en vertolkster van kunst (als pedagogisch ambtenaar van museum Boymans-Van Beuningen), de schrijver-dichter Karei Scholten en zijn broer, de tekenaar-schilder Luuk, die trouwens óók rondleidt in het prachtige Rotterdamse museum. Schiedammers over de hele wereld, ook aan de andere kant van de aardbol, waar ze in de gloeiende hitte toch Kerstmis vieren: onze reportage op pag. 189 e.v.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1958 | | pagina 16