199 Maar in het clubhuis St. Joris Doele heeft men wel hetere kastanjes uit het vuur gehaald. En, na een jaar van zwoegen en zorgen, is dan donderdagavond deze nieuwe meisjesvleugel voor een deel in gebruik genomen. Er is al een huiskamer ingericht, later volgt nog een keukentje en nog later een werkkamer." Hoe grondig en met welk een inzicht Scholten en zijn medewerkers in de eerste jaren het clubhuiswerk vorm hebben gegeven, blijkt wel uit het feit, dat ook in deze tijd nog honderden jongeren veelal worden beziggehouden op de manieren, waarop dit in de beginperiode geschiedde. Spelavonden Inmiddels had de clubhuisleiding ook een begin ge maakt met belangrijk werk buiten hetclubhuis. In de zo- in nauwe samenwerking met de Nederlandse Jeugd Gemeenschap, afdeling Schiedam, is gisteravond in de St. Joris Doele een bijeenkomst belegd, waarin de mogelijkheid werd besproken om recreatie voor de jeugd in het leven te roepen. Besloten is, voorlopig van opzet, het recreatiewerk in de onderscheidene wijken van de stad ter hand te nemen en daarvoor een commissie in het leven te roepen, die de plannen zal uitwerken, zodat nog eind mei met het werk kan worden begonnen." Deze jeugdrecreatie startte inderdaad eind mei en kreeg ook weldra een naam: Jeugd Jolijt. Intussen was ook nog een ander belangrijk evene ment in het leven geroepen: de straatvoetbalcom petitie. jeugdjolijt, op de voorgrond (met grote hoed) de heer Schotten in volle actie. meravonden werden in verschillende stadswijken spel avonden op touw gezet voor de daar wonende jeugd. ,,De Schiedammer" van 15 juli 1950 schrijft hierover: ,,De heer Scholten hoopt, dat de spelavonden van thans voldoende tot de mensen zullen spreken. Het is een onweerlegbaar feit, dat de kinderen het op hoge prijs stellen. De voorbereiding van een meer definitieve organisatie, zoals de heer Scholten zich deze voorstelt, zal zeker enige tijd vergen en voor volgend jaar behoeft er dan ook niet op gerekend te worden. Als men enkele organisaties en wellicht ouders er warm voor krijgt, kan worden bekeken hoeveel maal per week en gedurende welke zomer maanden men het beste spelavonden kan organi seren." Die ,,meer definitieve organisatie" kwam inder daad. ,,Het Rotterdamsch Nieuwsblad" bericht dat op 9 mei 1952: ,,Op initiatief van de Schiedamse Gemeenschap en de heer Karei Scholten sr., directeur van het clubhuiswerk voor de ongeorganiseerde jeugd, en Met de Schiedamse Gemeenschap onderhoudt Scholten nauwe contacten, die dateren van 1950. Enkele jaren heeft hij de kindervoorstellingen in het Passage-theater geleid en later is een zetel voor hem gereserveerd in de Sectie Jeugd. En zo komen resultaten van deze sectie als kerstboomverbranding en de vakantie-"feestjes" met Kerstmis en Pasen ook voor een deel voor zijn rekening. Over deze sectie wil Karei Scholten overigens juist in dit blad van de Schiedamse Gemeenschap graag zijn mening gedrukt zien. ,,De Sectie Jeugd wil een mogelijkheid bieden om jeugdleiders en wer kers uit het jeugdzorgwerk met elkaar in contact te brengen. Het merkwaardige is dat momenteel, nu men haast in alle groeperingen zoekt naar nieuwe mogelijkheden, stemmen opgaan om te komen tot een jongeren-ontmoeting". Men dient dan wel te bedenken, dat de Sectie Jeugd deze mogelijkheid al enkele jaren heeft geboden. De jeugdorganisaties maken er alleen geen gebruik van. Met het behoud

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1958 | | pagina 27