Wij hebben nieuws voor U».. zo blij als een veulen.... 231 (Van onze eindredacteur) (^OEDE lezer, vindt u ons omslag geen aardige vondst? In de kou leert men zijn voorjaar kennen, zeggen wij altijd maar. En een verre lente is beter dan een nabije winter, als u ons nog volgen kunt. Aanschouw tevens ons dartel veulen. Een onschuldig dier, dat nog niet weet, hoe moeilijk de wereld of Schiedam wel wezen kan. Maar is Schiedam wel zo moeilijk? Ja kom, wij weten wel van die en die, zeker, en van zus en zo, ja, nou en óf, wij zouden in Schiedam wonen en dat NIET weten.... nee, dat weten we al lang, dat wisten we al voordat het gebeurde, wat dacht u? Mogen wij u dan iets vertellen wat u nog niet weet? N het recreatie-oord Kethel komt, zo hebben wij vernomen, een kinderboerderij. Natuurlijk, als... en als.... Maar wij geloven, dat het met dat „als" wel in orde komt. En als het in orde komt, dan krijgt die kinderboerderij een levende have, met alle lieve dieren, die erbij horen, ten geschenke van de Schiedamse Gemeenschap. Maakt u geen veelbetekenende gebaren met de vingers s.v.p. Nee, wij zwemmen wel, maar niet in het geld. Dat de Schiedamse Gemeenschap dit allerleukste cadeau kan geven dankt zij op haar beurt aan een bijzondere gift van bijzondere, Schie damse zijde. Bijzonder? Ja, bijzonder s/mpathiek, zouden wij zo zeggen, 't Geeft hoop in je hart, zo'n bericht, de zon breekt door de mist, je vertrouwen in je medemensen springt op.als een veulen. ANDER NIEUWS. De kermis gaat dit jaar weer door onder auspiciën van de Schiedamse Gemeenschap. Dat is één. En de kermis komt weer op de Broersvest, dat is twéé. Menigeen zal dit nieuws met plezier begroeten, want was het daar gezellig of niet? |N dit nummer kijken wij (voorlopig) voor het laatst naar de kijkers, naar de televisie-kijkers wel te verstaan. In een vorig nummer hebben wij het probleem aangesneden van de verschuiving van de televisie-toneeluitzendingen naar de donderdag avonden.'U weet het: dat valt in Schiedam heel onge lukkig omdat het échte toneel alleen op juist die donderdagavonden in het „Passage" terecht kan. Bij het schrijven in dit blad hebben we het niet gelaten. De S.G. heeft zich gewend tot de Culturele Raad van Zuid-Holland, die op haar beurt de zaak op heeft genomen met het Nationaal Overleg voor Gewestelijke Cultuur. Een bespreking met de Ne derlandse Televisie Stichting zit in de lucht. Boven dien is er een enquête gestart in de provincie om na te gaan of ook elders de bezwaren zo hard vallen als bij ons. U hoort er nog van, er wordt aan gewerkt. Als u wat verder doorbladert vindt u een artikel van de heer Renaud van de Rijksdienst voor Oud heidkundig Bodemonderzoek over de ruïne van Ma- thenesse. Weet u nog, dat de heer Hazelzet zo wel sprekend in dit blad heeft gepleit voor dit monu ment? Ook oudheidkundige Renaud voert zo'n pleidooi en het doet ons deugd, inmiddels uit de mond van de Burgemeester te hebben vernomen, dat het nieuwe stadhuis een nieuwe plaats is toebe deeld, namelijk die van de tegenwoordige H.B.S. In dat geval komt de ruïne ineens weer in het hart van de stad te liggen, en ziet u, daar gaat het om. ET Singelkwartier roert danig de trom. In ons blad, onlangs, maar nu ook al in open brieven aan de pers. Een actieve vereniging, dat staat vast. Maar wat die speeltuin betreft, waarvan zij zegt, dat gemeente en S.G. er niet aan mee willen werken, dat is een klein beetje naast de trom gemept, zo menen wij te weten. Want indertijd is er een speel tuin aangeboden, een open speeltuin wel te verstaan, geen gesloten speeltuin, zoals het Singelkwartier wil(de). Gesloten speeltuinen zijn er nergens in Schie dam en komen er dus ook niet in het Singelkwartier, dat lijkt nogal logisch. Mogen wij u alvast een prettig 1960 wensen? We denken er nu ineens aan en onze moeder zei altijd: stel niet uit tot morgen, enz. enz. Vandaar, en van harte.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1959 | | pagina 5