H OcUied&mée ^eucjd IN MEI STAAN DE DIEREN KLAAR VOOR DE 14 Hertenkamp. I ET is thans zover. Nog enkele weken en dan wordt in het Recreatie-oord bij Kethel de Jeugd-Boerderij ge opend en dan zal het ook voor de Schiedamse jeugd mogelijk zijn een prettige middag door te brengen tussen de dieren van allerlei soort, die daar dank zij het royale gebaar van een onbekende Schiedammer bijeen zullen worden gebracht. Mooier geschenk had de Schiedammer en via hem de Schiedamse Gemeenschap de jeugd nauwelijks kunnen geven. Hoeveel belangstelling zullen de gracieuze herten niet trekken, die thans reeds in een omheinde ruimte te midden van de rododendron-beplanting zijn ondergebracht en welk een genot om rond te rijden op de warme veerkrachtige rug van het witte ezeltje, dat, naar wij met zekerheid vernemen, ook zal worden aangeschaft. Het zal geen gemakkelijke taak worden, die dat ezeltje daar krijgt, en ook degrappige kameroen-schapen krijgen het niet gemakkelijk. Kunt u er ons wat van vertellen, vroegen wij aan de heer J. J. SCHIPPER, het hoofd van onze plantsoenen dienst, aan wie de opdracht is toevertrouwd om de jeugdboerderij te maken tot een waardig onderdeel van het grote recreatie-oord, dat eveneens onder zijn bekwame leiding tot stand komt. De heer Schipper ontrolt die plattegrond, die we allen al kennen en waar de wandelpaden en de vijvers alle opstaan. Met deze laatste hebben de schaats liefhebbers in de achter ons liggende vorstperiode een korte maar bijzonder prettige eerste kennis making gehad. Er komt een theehuisje, wijst de heer Schipper, kijk, daar! en u weet, dat we daar wat meer plantmateriaal verwerken: het zal er een prachtgezicht zijn wanneer straks de paarse rodo's en de sierappels bloeien. Er komt een grote rand van vaste planten omheen, meest dingen die bij de water kant horen, zoals dotterbloemen en lytrums, tradescantia's en oranje Senecio. Tussen het kreupel- hout zullen we primula's zetten en natuurlijk komt er langs het water een rand iris-soorten. Verderop zal het park vol staan met de flora van West-Europa. O, daar is genoeg moois bij, dat aardig zal staan wanneer het bloeit of in de bes komt. Fazanten-eilandjes De Jeugd-Boerderij zelf zal maar eenvoudig zijn. De jongens en meisjes zullen er binnenkomen door een dubbele sluis: twee hekken, die achter hen dicht val len. De stallen komen aan de noordkant. De herten- stal heeft een open luifel en er komt een vijvertje, waarin de dieren met warme dagen verfrissing kun nen zoeken. Het publiek zal er vlak bij kunnen komen via een stenen pad, de stenen wijd uit elkaar, zodat er gras tussen groeit. Links en recht komen volières, de een met 4 en de andere met 5 afdelingen, met daarin prachtige fazanten en andere kostbare vogels. Je hebt daar dieren bij, die 700 tot 800 gulden kosten per paar. We krijgen blauwe oorfazanten, Swinhog's, Lady Amhurst's met diep blauw, rood, wit en iets geel, koningsfazanten, goudfazanten etc. Op de eilandjes laten we fazanten verwilderen. Dan komt er een aparte kooi voor parkieten. Ook komt er een mooie collectie krielkippen en zijdehoenders, prachtig glan zend wit. Konijnenbuit We krijgen pauwen en bruine kalkoenen en niet te vergeten een stel sierduiven: Chinese meeuwtjes, duikers en pauwstaarten. We maken daarvoor een zes meter hoge duiventil met drie tillen op een sier lijke driedelige voet van metaal. En natuurlijk zal men er ander klein gedierte vinden, zoals dwerg geiten en kameroen-schapen, klein spul, omdat je die

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1959 | | pagina 14