CtOy hebben al \eeót VOORDAT HET FEEST BEGONNEN IS.... IN maart krijgen alle vogeltjes een staart (omdat, zoals u weet, maart zijn staart zo roert, vandaar ook de oude zegswijze: met roerstaarten is het slecht hagelslaan. Kent u die uitdrukking niet? wij ook niet), omdat ze in mei allemaal een ei willen leggen, en tussen deze twee evenementen laten wij ijlings ons blad verschijnen, want ook wij zijn deze lente van de partij (al verzwijgen we zorgvuldig van wélke partij). Daarmee zijn we midden in de politiek beland en het hoeft dus geen verwondering te wekken dat wij nu ,,Het Vrije Volk" van 25 maart opslaan om daar te lezen, dat de „Schiedammers onder elkaar" het maar weer niet zo best doen. We lezen dan, dat drie heren uit de Schiedamse amateurtoneelwereld een revue zouden schrijven, en datdesectie Toneel van de S.G. daarmee akkoord ging, en dat de S.G. het manuscript verdienstelijk vond (deze bijzonderheid werd van het Rotterdams Nieuwsblad overgenomen) en dat een en ander „merkwaardig" is omdat het manuscript werd afgekeurd door de heer Lou (Hit Parade) de Groot, die (zo lezen we) „ineens" met de revue-opdracht werd belast, waarbij nog komt, dat het vorige werkstuk van de heer De Groot bij de schrijver in „Het Vrije Volk" een „weinig gunstige indruk heeft achtergelaten". Tja.... voor dat het nieuwe vakantiefeest begint hebben we dus al feest. Welnu, wij steken dan de volgende lachbom af: dit stukje in de krant heeft bij ons een weinig gunstige indruk achtergelaten omdat het bijna van a tot z onjuist is. Drie heren hebben een revue geschreven, dat is het enige, wat klopt. De sectie Toneel heeft er niets mee te maken, punt één. De S.G. vond het manuscript niet verdienstelijk, want de S.G. heeft zich er niet mee beziggehouden, punt twéé. Het vakantie-comité heeft de heer De Groot opdracht gegeven een revue samen te stellen voor het komende feest, punt drie. Daarbij is zijdelings ter sprake ge komen of er met Schiedamse tekstschrijvers iets viel te beginnen. Toen bleek, dat de bedoelde drie heren op eigen initiatief een revue hadden geschreven, dat de mogelijkheid reeds was onderzocht, of de heer De Groot met die tekst iets kon doen, dat de heer De Groot meende, dat slechts enkele gedeelten eventueel bruikbaar waren maar dan omgewerkt, dat de schrijvers daarmee echter niet akkoord gingen, waarop het vakantiecomité overging tot het volgende agenda-punt. Alle tussenverbindingen die de commen tator van „Het Vrije Volk" in een en ander legt, bestaan slechts in zijn achterdochtige fantasie. Kennelijk wil hij de goede geest bevorderen; wij wen sen hem bij zijn streven van harte succes. Wij hebben we verhelen het niet óók ervaringen met tekst schrijvers, namelijk terzake van dit blad en misschien kent de journalist van „Het Vrije Volk" wel de bewonderenswaardige Schiedammer, die ons teksten toezegt en ons daarna door een ander laat vertellen, dat hij met vakantie is gegaan. ZO zijn we dus opnieuw aan vakantie toe, en aan het feest. Het begint donderdag 30 juli, 't eindigt zaterdag 15 augustus. Waarschijnlijk komt er in het Stedelijk Museum weer een tentoonstelling, en in ieder geval komt er in het Beursgebouw een expositie van hobbies, dit keer op het stramien van „ver zamelen en zelfwerkzaamheid". Verzamelt u wat? Doet u iets zinnigs met uw vrije tijd? Meldt het de Schiedamse Gemeenschap, zodat u kunt meedoen aan die tentoonstelling. De Algemene Fotokring komt ook in de Beurs, met de inzendingen van een wedstrijd „Europoort", ter gelegenheid van de opening van het nieuwe restaurant, dat, naar men ons verzekert, heus op tijd klaar is. Fotografen, die mee willen doen: de S.G. geeft u alle /'nlichtingen, zorgt u dan voor de belichtingen. IETS heel anders: in de Plantage zal een jazz concert weerklinken. Geen swing, maar jazz, echte. Dat zou wel eens fijn kunnen worden. „Bent u niet bang voor de nozems vroeg ons een eerbiedwaardig persoon. „Waarom zouden wij bang zijn voor jonge mensen?" vroegen wij. „Nozems bestaan niet. Jonge mensen bestaan". „Ja maar", zei de persoon, „die jazz, dat is toch.„Luistert u iedere avond naar Beethoven?" vroegen wij, „en hebt u wel eens echte jazz gehoord? Of weet u van Beethoven ook niet meer dan dat hij doof was en van Louis Armstrong, dat hij een neger is?" IN Musis Sacrum treedt vrijdagavond 14 augustus het Haags Studenten Cabaret aan met een program ma „Bij lach en ontij". Een zeer kritische vriend van ons heeft die studenten bezig gezien en er erg bij gelachen. Wachten we af, of hij niet te goedlachs was. In „Arcade" wordt op 6, 7 en 8 augustus een muzikaal solisten-concours gehouden. Andere concoursen: voor honden en voor vliegers van jeugdige Schiedammertjes, voor hengelaars, voor wielrenners (de traditionele Ronde!), voor klaverjassers, voor dansparen. Naar het nieuwe recreatiegebied in Kethel wordt een puzzeltocht gehouden (leest u over dat recreatie gebied op pag. 14 en 15 van dit nummer). TOT slot willen wij u een idee deelachtig maken, dat ons werd aangeboden ten behoeve van het nieuwe „Europoort" (ja, het komt werkelijk klaar, blijft u aan de gang?). Iemand zei ons, dat de directie van dat etablissement bij de garderobe maar een bordje moet hangen met de waarschuwing: ../te tiireetie steil sieh niet aansprakelijk rofir het zoek enken run supertanker»." 5

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1959 | | pagina 5