knokken.... HU krijg je olies 9 met moderne werken begonnen: Jazz-ouvertures, Dixieland. Dat gaat er in en het publiek hoort het ook wel graag. Maar onze vereniging drijft op de kern van ouderen: we hebben 12 leden jonger dan 25, 16 leden van 25 tot 50 en 12 leden van boven de 50. U begrijpt: dat is moeilijk. We zitten tussen hangen en wurgen. En daarbij komt, dat de moderne muziek bij de concoursen van harmonie en fanfarekorpsen eigenlijk nog in de ban is. We gaan er echter mee door. We proberen voor deze zomer tot een modern programma te komen. We zullen de arrangementen wel uit Frankrijk moe ten halen. Het is de bedoeling dat wij verschillende combo's gaan uitvoeren met medewerking van pianist, accordeonist, sax en slagwerk, waarbij dan het hele orkest wordt ingeschakeld. Dat gaat er bij de jon gelui in. Daarvan ben ik overtuigd. Wanneer een vereniging als de onze zich zo kordaat kan omschake len, kan het succes niet uitblijven en dat zal dan deze zomer gebeuren. Toekomstmuziek ,,ls een proef met creatieve activiteit van de jeugd niet mogelijk?" ,,Dat is toekomstmuziek. Daar is de tijd nog niet rijp voor. Hoe gaat het nou met de jonge muziek liefhebbers? Zij komen met hun wensen: Ik wil sax, ik trompet of een schuiftrombone. Dat vinden ze mooi. Ook voor het slagwerk is liefhebberij. Met dat doel voor ogen worden ze lid en.... zodra ze wat geluid kunnen maken, vormen ze een bandje en lopen eruit. Zelfactiviteit! Geldverdienen op feestjes of in een of andere tent! Vaak mislukt het en dan zoeken ze weer een baas. Dat is jammer." Ik ken geen noten Er zijn een stuk of vijf, zes jongens van Crescendo gaan studeren: zij zijn beroepsmusici geworden. Zo zit L. Oosterman nu in het Promenade-Orkest van Benedict Silbermann als eerste hoornist, J. Verbrugge is hoornist bij het Avro-kamerorkest geworden, Sander Sprong is tenorsax bij de Sky- masters, J. Polet hoornist bij het Maastrichts Stede lijk Orkest en J. Klein schuif-trombonist bij de Am sterdamse Politie Kapel. Allemaal als jonge knapen lid van onze vereniging. Zo hebben we nu de jonge Hey, hij is nog lid, maar zit al anderhalf jaar op het conservatorium. Weet je, als we marsen maken en er vraagt een jongen uit de hoogste klas: ,,Mag ik een lamp dragen dan vragen wij verder: „Voel je d'r niks voor?" En dan komt het vaak: „Jawel, maar ik ken geen noten!" Zie je, dan ga je praten met de ouders. Als je zo tien jonge knapen krijgt en je houdt er twee over, nou, knijp dan je handen maar dicht. O ja, u vroeg naar de televisie? Schadelijk?, nee daar geloof ik niet aan. Echt musiceren gaat voor de liefhebbers altijd boven stilzitten en naar een schermpje staren

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1959 | | pagina 9