r Programma van het Poppentheater „Columbine" I den pronken oude poppen; aan de achterzijde vindt men kijkdozen, hele vernuftige bouwseltjes met taferelen uit papier gesneden, die heel diep lijken, al zijn zij in werkelijkheid maar enkele tientallen centimeters lang. Dan volgt er een grote zaal met boeken, prenten en speelgoed uit de 17e eeuw en ten slotte wordt boven, voordat men bij het moderne boek komt, nog even omgekeken naar de boeken en het speel goed van onze grootouders. Het geheel van deze tentoonstelling, die alleen tot stand kon komen dank zij de steun van ver zamelaar Mr. C. F. van Veen en een grote reeks bibliotheken en musea, is toch in deze pagina's niet te vatten. Het kleurige en het grappige zijn niet in woorden na te vertellen, het feestelijke niet op te sommen. Het is misschien beter dat u de plaatjes bekijkt en, niet te vergeten, de omslagfoto met een 100 jaar oude brandweer uit Deventer. Het is natuurlijk nog beter als uzelf met uw spruiten komt kijken; tot en met 26 september, elke dag van 10 tot 5, bovendien op de woensdag en zaterdagavonden van 7 tot 10 uur kunt u te recht. De nieuwe verlichting der zalen kunt u vooral 's avonds mooi zien. Het filmtheatertje draait de hele dag en het programma van het poppenthea ter drukken wij hierbij nog eens apart af. Ook de leeszaal is steeds in gebruik. zaterdag 8 aug. 10.30 uur 2 uur 4 uur (voor kinderen) Don en Li Vermeire's Marionettentheater: ..Duimelientje" (sprookje van Andersen) vrijdag 14 aug. 8 uur (volwassenen) Don en Li Vermeire's Mario nettentheater: „Die Kluge" (opera van Carl Orff) (poppen, decors, mise en scène Don en Li Ver- meire) zaterdag 15 aug. 10.30 uur 2 uur 4 uur (voor kinderen) Don en Li Vermeire's Marionettentheater: „Het le venswater" (sprookje) woensdag 19 aug. 2 uur 4 uur (voor kinderen) Jan Nelissen met zijn handpoppen: „De kist uit China". 8 uur (volwassenen) Jan Nelissen met zijn hand poppen: „Bastien et Bastienne" (Mozart) ;„Geer- telijn en Boudewijn". zaterdag 22 aug. 2 uur 4 uur (voor kinderen) Fr. Kooman met zijn handpoppen: „Sophonijnis, het wijze konijn". 8 uur (volwassenen) Fr. Kooman met zijn hand poppen: „De muziekmannetjes". woensdag 16 sept. 2 uur 4 uur (voor kinderen) Fr. Kooman met zijn handpoppen: „De ijsbeer ijsco op het brand neteleiland" (bekend van de televisie). 8 uur (volwassenen) Fr. Kooman met zijn hand poppen: „De nachtegaal van de keizer" (van Andersen). „Moeder leest voor' Poppen ongeveer honderd jaar oud.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1959 | | pagina 12