r V.J „Het" ligt altijd achter de horizon 92 Onder een voortdurend wiegende wolk van zeilen Schiedam is metropool genoeg om een aantal zeer bijzondere karakters binnen de grenzen te herbergen. Want wat te zeggen van mannen, die iedere gelegenheid aangrijpen om zich in oude, met verf bespotte kleding te hullen, teneinde ongemoeid te kunnen poetsen en prutsen aan een klein bootje. Mannen, die iedere zaterdag hun zeer comfortabele woning in deze goede stad verlaten, teneinde in een heel klein scheepje, dat geen ogenblik stil wil liggen, een eindweegs de Noordzee op te varen, om dan zondagsavonds juichend terug te keren, wijl het zo wild is toegegaan en er geen draad aan hun lichaam is droog gebleven. Mannen, die een hele winter lang iedere week een lange avond in hun kleine clubhuis bijeenzitten om uitvoerig te vertellen waar ze zijn geweest en waar ze heen willen. Zulke mannen zijn zeilers, en Schiedam telt er een heleboel. Ze zijn even eigengereid als vreedzaam van aard. Ze minnen de stilte en de eenzaamheid, en daardoor wil het wel eens gebeuren, dat ze over het hoofd worden gezien. Gelukkig, in Schiedam worden ze dat beslist niet, want de nieuwe jachthaven, vlak bij het Restaurant Europoort mag er zijn. Een enkele zeiler mag dan opmerken, dat het nog wel een beetje groter zou kunnen, maar voorlopig is er plaats ge noeg. Voorlopig, want het is al gezegd, zeilers ziet men wel eens over het hoofd. De vier verenigingen, die samen de nieuwe jachthaven bevolken, Volhar ding, Samenwerking, Nieuwe Waterweg en Jachtclub Schiedam, tellen meer dan honderd jachten en jachtjes. De Jachtclub Schiedam is al fiks aan het uitbreiden. Er wordt nog een steiger naast de bestaande gelegd, want er moet niet alleen plaats zijn voor de eigen leden, bezoekers moeten ook een plaatsje kunnen vinden. Jachthavens zijn bijzonder gastvrij. In de gezellige Schiedamse haven waaien geregeld Britse, Belgische, Franse, Duitse en Deense vlaggen. De vreemde zeilers zetten hun naam in het gastenboek en ze zeggen tegen havenmeester J. van IJzendoorn: als we volgend

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1959 | | pagina 16