De Schiedam Gemeenschap J Het feest komt op gang 'Oedere burger draagt de pollepel in zijn ranóel ORGAAN VAN DE STICHTING DE SCHIEDAMSE GEMEENSCHAP JAARGANG 11 - No. 4 AUGUSTUS 1959 Vakantiespreiding, goed, maar spreiding van een feest, ook al is het een feest voor de zo ge spreide vakantie, betekent verdunning van de spoeling, die het vocht van zijn pit berooft. De Schiedamse Gemeenschap heeft het gerecht van het vakantiefeest niet in aangelengde vorm willen opdienen, maar een stevig menu gereserveerd waarvan de hors d'oeuvre met zijn speciale samen stelling intussen met smaak is opgesoupeerd. De keukenprinsen van het festijn zijn thans wel klaar met het kokkerellen van de soep en de hoofd schotel. Het is bepaald plezierig, dat er zoveel koks zijn geweest waarover de scheidende voor zitter van de Schiedamse Gemeenschap zijn pol lepel heeft kunnen zwaaien. Aan zijn dirigeerkunst in de gemeenschapskeuken en aan de zin voor samenspel van de overige kookmeesters zal het wel te danken zijn, dat het hele vakantie-menu evenzeer „varié" mag heten als de hors d'oeuvre met zijn verlichte beesten, de start van de Ha venrondvaarten, het optreden van het Nederland se ballet, de Schotse muziek- en dansgroep, junio ren hengelwedstrijd, internationale jazz-show en de eerste genoegens Chez Guillaume, waar men blijkens de aankondigingen zelfs Nederlands spreekt. We zijn eens gaan controleren of de laatste mededeling klopte, maar zelfs op dit punt is de organisatie perfect gebleken. Af en toe was er geen woord Frans bij in deze naaste gelegenheid tot gezellig samenzijn. We willen maar zeggen, dat de regie tot in ogenschijnlijk onbelangrijke details klopt en de sfeer er is bij wat door het werk van vele hoofden, pennen en handen dit jaar weer op de vakantie tafel is getoverd. En gelukkig zijn die velen niet alleen de pro gramma-koks. Dat blijkt al wel uit het wedstrijd karakter dat allerlei evenementen voor junioren en senioren kenmerkt. Goed, het koekhappen is uit de oude doos en tonnetjesteken ook. Maar je moet al een doortrapte pessimist zijn om te denken dat met zak- en eierenlopen, met blaas- slaan en sprietlopen ook het particuliere initiatief in de feestviering zou zijn afgestorven. Voor romantische weemoed om iets wat voor goed tot het verleden behoort is geen plaats bij dit vakantiefeest. Hengelen, klaverjassen, judo, hondenshow, gecombineerd met een costuumshow, solistenconcours, een fotowedstrijd en toren be klimmen maken iedere liefhebber naar zijn aard en ambitie medewerker aan het programma. Iedere vergelijking gaat mank, ook die van dit vakantiefeest met een menu. Want lang niet alle schotels zijn er om van te nemen of te laten staan. En dit mank gaan is maar gelukkig ook: wie in zijn vakantie alleen wil consumeren en niet zelf wil doen, is bepaald niet geschikt om ooit werk van zijn handen aan te bieden, dat in vrije tijd geboren is. Hij blijft temidden van veel pittige ge meenschapsactiviteit de consument uithangen en dat de gemeenschap op iets anders mikt bewijst het feestprogramma. Concours voor honden en kinderen

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1959 | | pagina 7