rkeersknopen twm ONTWERP twee meter hogere niveau van deze hal voert. Zo worden door de hoogteverschillen tal van verkeers problemen met één slag opgelost en krijgt Schiedam een station, dat ook verkeerstechnisch het hart van de toekomstige stad gaat uitmaken. Wij geloven dat dit van bijzondere betekenis is. Het Waterweggebied ontwikkelt zich naar het westen en Schiedam kan zich de luxe eenvoudig niet permitteren van een durende trombose in zijn verkeersaderen. Het is een stad, die een van de kernpunten wordt in de groei van het Maasmondgebied, maar die het gevaar loopt omzeild te worden, wanneer de verkeerstechnische situatie niet in alle opzichten bevredigend is. Vandaar dat de revolutionaire aspecten van het plan Horvath zo zeer de aandacht waard zijn, omdat een complex van problemen daaraan zijn oplossing zal danken. immers door de tegenstelling van licht en donker voorbij gegaan worden aan allerlei details, die nog niet vast staan. De meeste details zullen trouwens voor het publiek niet interessant zijn maar één vraag punt zouden we toch niet onbesproken willen laten. Uit de opmerkingen van Ir. Lohman, president-direc teur van de Ned. Spoorwegen, hebben wij gemeend te moeten afleiden dat het niet in de bedoeling ligt de stationshal van een restauratie te voorzien. Het moet ons van het hart, dat die voor Schiedam rondweg een teleurstelling zou betekenen. In de voorafgaande regels hebben we al gewezen op het feit, dat Schiedam een kernpunt in de ontwikkeling van de Maasmond gaat worden. Het zou bij deze positie wel heel slecht passen, wanneer het station geen aantrekkelijker restauratie zou krijgen dan de kokervormige wacht lokalen op het tweede en derde perron. In het creëren van een eenvoudige maar bijzonder aantrekkelijke restauratiegelegenheid blijkt Ir. van der Gaast niet minder dan een meester te zijn. Wij hopen dat de Nederlandse Spoorwegen alsnog aanleiding zullen vinden om Ir. van der Gaast ook in de hal van het Schiedamse station dit meesterschap te laten bewijzen.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1959 | | pagina 11