zo is besloten een vleugel bij het gebouw aan te bouwen be nevens een étage op het school gebouw. Bovendien zal er een tweede gymnastiekzaal bijko men met douches. Ondertussen is een maand ge leden een tweede technische school gestart met in totaal 230 leerlingen: De Christelijke Technische School. Directeur H. van der Waal is met recht trots op het moderne gebouw. Zijn staf bestaat uit tien over het algemeen nog jonge leraren. Zo dra toestemming wordt verkregen voor het opleiden tot automonteur en elektrotechnicus (duur vier jaar) worden de daarvoor bestemde lo kalen gebouwd. De heipalen zitten er al voor in de grond. Opmerkelijk is naast het gymlokaal, de douches, de rijwielkelder en de kantine, de grote zaal van 640 m2 oppervlakte, waar vier metaalklassen als in een fabriekshal bijeen staan. Naast metaalbewerking wordt ook hout bewerking onderwezen. Een derde Technische school, een Katholieke ditmaal, staat op het punt te worden verwezenlijkt. Op het ogenblik is deze school als avondschool ondergebracht in een wrak pandje aan de Westvest. Men is reeds lang doende over de bouw van een nieuwe school en men verwacht daar over enkele jaren mee te kunnen beginnen. Ook hierdoor ziet men een zekere differentiatie ontstaan bij het tech nische onderwijs, maar deze is wel van een andere soort, namelijk differentiatie naar het geloof. Men vraagt zich daarbij hier en daar wel eens af of deze differentiatie ook in de toekomst zal moeten worden nagestreefd, met dezelfde middelen. De jongelui zijn na vol tooiing hunner studie immers aan gewezen op bedrijven, waar aller lei richtingen naast en met elkaar moeten samenwerken. Het bedrijfs leven vraagt niet naar deze speciali satie, maar naar een andere, nl. een technische en zelfs met behoud van de ideële ondergrond der ver schillende richtingen ware een der gelijke differentiatie denkbaar. De bestaande verdraagzaamheid geeft immers ook nu zelfs op zg. neutrale scholen het kind de gelegenheid om godsdienstonderwijs te genieten naar de wens der ouders. En verder gaande specialisatie der te bouwen scholen zou het mogelijk maken de kostbare doublure in de tech nische bewerktuiging der scholen te voorkomen, zodat elke gespecia liseerde school meer financiële ruimte zou kunnen krijgen om zich te wapenen met het modernste leermiddel in haar eiqen richtinq. R. M. M. De leraar moet af en toe bijspringen met instructies

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1959 | | pagina 11