190 chisatielokaal, een zaaltje voor ruim 120 personen, een „instuif" voor Evangelisatiewerk en jeugdwerk, een ruime hal, welke tevens als foyer dienst kan doen, en verder een ruime garderobe, toiletten, verwar mingsruimte, keuken en berging. Deze ruimten zijn a niveau bereikbaar via een aparte toegang vanaf de Havenstraat en staan met een trap in verbinding met de kerkzaak De kerkzaal is toegankelijk vanaf de dijk, via een vestibule en een ruimte hal, welke in open verbinding staat met de kerkruimte. Deze hal kan bij kerkelijke hoogtijdagen door het bijplaatsen van stoelen, voor een eventuele gewenste uitbreiding van het aantal zitplaatsen dienen. In totaal zijn in de kerk 460 vaste zitplaatsen geprojecteerd. Aan de ingangszijde is een kleine koorgalerij aangebracht, terwijl het orgel boven de ingang is geprojecteerd. De preekstoel, avondmaalstafel en doopvont be vinden zich op een podium, hetwelk hoger en groter is dan normaal, daar de opgave was, de kerkzaal ook voor andere dan kerkelijke bijeenkomsten te benutten. Verder bevinden zich nog naast het podium een z.g. sacristie, waar de toebereidselen voor het Heilig Avondmaal kunnen plaatsvinden en daar boven een predikantskamer, eventueel dienend als studeer vertrek. Los van het kerkgebouw staat een klokken stoel van metaal, welke het sacrale karakter van het gebouw benadrukt. Het gehele complex is in een strenge rechthoekige vorm gehou den van 20 x 25 m2 en 11 m hoog, geheel in baksteen uitgevoerd, waar bij de oost- en westgevel als het ware geperforeerd zijn door geheel doorlopende vertikale raamspleten, de vertikale onderbreking uitge voerd in gewassen graniet. Bij de platen: Interieur- en exterieurtekening voor de nieuwe Gereformeerde kerk.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1959 | | pagina 26