39 een bijzondere sfeer aan dit geheel gaf. Laat ik maar weer verwijzen naar de foto, genomen op een zon- rijke, windstille septembermorgen, en die iets van deze sfeer voor ons heeft vastgehouden. 8ad Groenoord, een trekpleister voor vele duizenden. Toch hoeft u geen heimwee meer naar dit verleden te hebben. Het immer drukkere verkeer op de rivier veroorzaakte een steeds verder gaande vervuiling van het bassin en de zorg voor de waterverversing plaatste de technici voor bijkans onoverkoombare problemen. Bo vendien, aan de gestadig groeiende activiteit langs het Schiedamse ri vierfront moest eerlang ook dit idyllische plekje wel ten offer vallen. Maar men behoefde niet te treuren, want daar kwam de voor de zwem- liefhebbers historische raadsverga dering van 25 juni 1954: de Raad besluit, op voorstel van Burgemees ter en Wethouders, tot de bouw van een openluchtbad in Tuindorp-Ke- thel en verleent daarvoor een kre diet van f. 1.650.000. En drie jaar later, op zaterdag 11 mei 1957, opende onder grote en officiële be langstelling „Bad Groenoord" zijn poorten. Bad Groenoord. Wat moet ik u nog vertellen over dit kostelijke Schiedams eerste zwembad met de rieten schutting maakte een enigs zins tropischs indruk. watersportcentrum, naar men alge meen erkent een van de mooiste van ons land, ontwerp van de ge meente-architect Ir. L. A. de Haas. U kent het immers Of nog niet mis schien? O, u kunt helemaal niet zwemmen. Maar dat is geen be zwaar. Installeer u dan eens gezellig op het terras en geniet er van het klaterend jolijt in de bassins rondom u heen. U zult er geen spijt van heb ben. En als u dan uitgerust en wel uw zitje weer verlaat, wip dan even de weg over voor een wandeling door het Prinses Beatrixpark, dat gaat in één moeite door. Wanneer u dan naar huis gaat, is u een erva ring en een ontdekking rijker ge worden, deze ontdekking: ik wist niet dat Schiedam mij zo iets moois te bieden had. P. K.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1960 | | pagina 19