WEET U, dat Schiedam, behalve zijn geruïneerde ruïne, sinds enige weken ook een echte, volledig geïnstal leerde pre-historische grot bezit? In het pand Broersveld 13 heeft de caféhouder L. van Eijden zijn zaak omgetoverd in deze romantische vorm. Jammer voor de eigenaar, behoorde tot de eerste bezoe kers een afdeling Scandinaviërs, alias Noren. De entourage van het etablis sement deed bij dezen al ras de oer- instincten ontwaken. Zij gedroegen zich als echte holbewoners en bij gebrek aan knotsen wisten ze zich aardig met glazen en bierflesjes te behelpen! De ijlings gewaarschuwde politie maakte ook ijlings een einde aan dit lentefestijn en gaf het gezelschap Noren een plaatsje in de,,nor" en zo werden de Noormannen nor- mannen. SPEKTAKEL SCHIEDAMS SPEKTAKEL „Doe open" Op ijs Bestuurswijziging Schiedamse Gemeenschap 42 MAART, de eerste maand van onze lieflijke lente, is traditiegetrouw weer rijk geweest aan variaties. We konden weer genieten van zomerzon en poolwind, van sneeuw, hagel en mist, regen en droogte. Zo was het en niet alleen op meteorologisch gebied maar ook op dat van Schie dams stedelijk leven, waar we kennis maakten met diverse rari- en varië teiten. Om maar te beginnen: De sleutelactie „Doe open", ten bate van de vluchtelingenhulp is hier een grandioos succes geworden. Naar schatting zijn ongeveer 20.000 sleu teltjes verkocht en dat, terwijl het organiserend comité een maximum geraamd had van 5000 stuks! leder een, van hoog tot laag, deed op zijn wijze aan de actie mee. De burge meester bijvoorbeeld aarzelde niet om, althans in beginsel, op de judo- mat te komen voor een ontmoeting met de bekende judo-instructeur Wout Bishoff. Helaas was er een spel breker, die onze burgervader voor tijdig in zijn greep nam. Onze eerste magistraat lag al plat voor de wed strijd begon. De spelbreker heet Griep! Jammer voor de burgemees ter Onze grot Ook honden f"\OK HONDEN kunnen gevaar op leveren als ze op eigen gelegen heid gaan passagieren, weshalve sinds kort een algemene politieverordening bestaat, welke alle honden en hondjes verbiedt op straat los te lopen. Niet alle leden van het geslacht „hond" schijnen van genoemde alge mene politieverordening op de hoogte te zijn en zo geschiedde het, dat op 9 maart l.l. de eerste loslopende hond door de kantonrechter werd veroor deeld in de persoon van „het vrouw tje"! Deze laatste kreeg f20 boete subs. 8 dagen hechtenis. Pukkie had n.l. de vrijheid verkozen en hierbij een driedubbele gecompliceerde aan rijding veroorzaakt. Ary Prins QP 19 MAART was het een eeuw ge leden, dat Ary Prins te Schiedam werd geboren. Om wille van de geogra fische precisie: in het pand aan de Schie, hoek St. Anna-Zusterstraat, waar zich nu de smederij van Beining bevindt. Het enige wat velen van Ary Prins weten is, dat de Ary Prins-laan naar hem ge noemd werd. Maar velen heeft hij des tijds gefascineerd met zijn boeiende, bijna betoverende geschriften, die ech ter de tegenwoordige generatie wel wat gewild literair aandoen. Wij houden hem in ere, want het zakelijke Schiedam heeft weinig schrijvers voortgebracht. Hij was hier ter stede ook o.m. medeoprichter van de Openbare Leeszaal en Bibliotheek en een voorman op velerlei cultureel gebied. Zijn werken worden niet veel meer gelezen. Sic transit.... Toch dient nog vermeld, dat in 1939 te Leiden Dr. Sikko Uri promoveerde op een proef schrift, getiteld: „Leven en werken van Ary Prins". Even geduld TOT ONTZETTING van alle blie ken, voorns, baarzen en karpers, die de vijvers in het Beatrixpark be wonen, werd daar 250 pond snoek losgelaten. De heren rovers werden per tank geïmporteerd. Nu is er feest in die vijvers! De menselijke liefheb bers krijgen echter voorlopig geen snoekvergunning. Nog even geduld, H.H. hengelaars! Onze stadgenoot Marius Leendert Visser heeft een trip van drie en een halve maand gemaakt naar Zuid- Afrika. Hij is er,zoals hij verklaarde, als een vorst ontvangen en keerde een dezer dagen behouden weer. Hij heeft dan ook geen zwarte huid! Recordjaar yORIG JAAR was een record-jaar voor de export gedistilleerd. Volgens het Centraal Gedistilleerd Bureau" te Schiedam bedroeg deze f 25.022.000 tegen f 24.293.000 in 1958. Omschakelen Q ELIJ KTIJDIG constateerde de Aqua- fauna-expert, de heer H. Otte- vanger, dat de vissen het Rotterdam se water niet moeten! Het Schiedam- se is blijkbaar beter!!.... Omscha kelen, mannen! r\IT DEED ook de „Kaboutervader" B. van Noordennen, op de Noord- vest, die omschakelde van zijn gipsen kabouters op prima ijs in even prima verpakking. De zomer kan nu ko men! En na deze omschakeling zullen wij maar uitschakelen. In de jaarvergadering van de Be- stuursraadopmaandagH april heeft de voorzitter, de heer F. A. de Wolff, afscheid genomen van de heer A. Bijloo, die enkele jaren als voor zitter van de S.B.L.O. zitting had in onze bestuursraad. Vervolgens heeft de vooazitter onze nieuwe leden geïnstalleerd, t.w. de heer A. de Jong, thans voorzitter van de S.B.L.O., en de heer R. J. Goettsch, voorzitter van de inmiddels tot op richting gekomen Schiedamse Jeugd raad. De heren F. A. de Wolff en H. A. M. Roelants, aan de beurt van aftreden, werden herkozen en de heer B. Drukker werd benoemd tot lid van het dagelijks bestuur in de nog bestaande vacature M. Holl. De jaarverslagen van secretaris en penningmeester werden bespro ken en goedgekeurd.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1960 | | pagina 22