De Schiedam Gemeenschap MEI 1945 - MEI 27 ORGAAN VAN DE STICHTING DE SCHIEDAMSE GEMEENSCHAP JAARGANG 12 - No. 2 - APRIL 1960 't Is al weer lang geleden, 11 jaar ben ik nu alweer uit Schiedam. En toch, hoe ver 't soms voor je gevoel is, de diepe indrukken van 'n voorbije oorlog laten je nooit meer los. We stonden dichter bij elkaar, nog nooit had men z'n mede-mens zo goed leren kennen. Los van geloof of politieke overtuiging ontdekte je „andere mensen", die je in de verdeeldheid van 't georganiseerde leven ternauwernood gezien had. Deze diepe indruk heeft me nooit meer losgelaten. Het was die innerlijke beweegkracht die 'n Schie- damse Gemeenschap deed ontstaan. Ik ben er nog altijd dankbaar om. Dat eerste contact zoeken met bestuursleden, die en dat vind ik 't meest gelukkige nu na 12 jaar nog samen 't bestuur zijn blijven vor men: zij waren vreemden voor elkaar toen 't begon, zij werden vrienden. Dat oprichten van die eerste secties, 't was wel moeizaam maar 't werd toch rijkelijk beloond. Veel zegenrijk werk heeft de Schiedamse Gemeen schap mogen verrichten; vanuit de verte heb ik 't vreugdevol kunnen volgen en het maandelijks terug kerend blad houdt de herinneringen levendig aan je goede geboortestad. Zo'n zelfde tijd ben ik nu al weer voorzitter van de Rucphense Gemeenschap en ik ben er blij om; het heeft de mensen en instellingen dichter bij elkander gebracht. En alleen in hechte samenwerking en met vertrouwen in elkaar kon in mijn zo onvolgroeide Rucphen heel veel tot stand komen. Juist deze week P. 8. M. Alberts zijn we in West-Brabant met 34 gemeentebesturen en 't maatschappelijke en culturele organisatieleven ge start voor een groot samenwerkingsorgaan, voor 't bereiken van meer geestelijke en stoffelijke welvaart voor West-Brabant. Een samenspel van Bergen op Zoom, Roosendaal, Breda, Oosterhout en tal van andere plaatsen. Ik mag er voorzitter van zijn. Wiltgegeloven.dat het slagen van de Schiedamse Gemeenschap de aanzet werd van 'n Rucphense Gemeenschap en dat ik met vertrouwen wil gaan werken aan 't samenspel van de Brabantse Gemeen ten. Naast alle verdiensten van de S.G. werd dit een nieuwe verdienste: 't voorbeeld voor anderen. Mei '45 - mei '60. 't Is al weer lang geleden, 'n Mensenleven gaat snel, maar in de wereld van vandaag gaan we gelukkig dichter bij elkaar staan en is dit niet een prachtig goed P. B. M. ALBERTS burgemeester van Rucphen, Oud voorzitter Schiedamse Gemeenschap

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1960 | | pagina 7