f De Schiedamse Genieenschap DE GEMEENSCHAP LEEFT V.J 4 mei 5 mei 6 mei 28 ORGAAN VAN DE STICHTING Jaarg. 12, no. 2, april 1960 Bureau: Plantage, Schiedam, tel. 68043 Erevoorzitter: mr. J. W. Peek, burgemeester van Schiedam. DAGELIJKS BESTUUR: F. A. de Wolff, voorzitter; E. A. Leenderts, secretaris; A. de Groot, penningmeester; G. W. van Bergen Walraven, B. Drukker, A. L. J. Kunze, mr. H. A. M. Roelants, leden. BESTUURSRAAD: N. J. J. van Baarle, J. T. M. Bertels, A. S. H. A. Blaisse, R. J. S. Goettsch, K. J. Heyboer, Mr. F. van Heycop ten Ham, A. de Jong, M.A.A. de Jonge, L. Kamp, P. Th. J. Kuyer, C. Lands bergen, mej. A. E. D. Noordegraaf, C. Rauws, P. Smit, A. M. Sunder- man, mevrouw M. A. C. Taverne- Van Campen, B. Vincenten A. van der Wel. REDACTIE-COMMISSIE: B. Drukker, P. Groenendaal, P. Th. J. Kuyer, mr. A. van Rooij, B. Vin cent, F. A. de Wolff. Foto's in dit nummer van: Breur, v. d. Mast, e.a. ADVERTENTIES: N.V. Kon. Ned. Boekdrukkerij H. A. M. Roelants, Lange Haven 141 Schiedam, tel. 69300. Giro 5858. ABONNEMENTEN: f 4,per jaar of f 0,40 per nummer (giro 549934 t.n.v. De Schiedamse Gemeenschap). Hij tie voorpltint Fotograaf B. v. d. Mast maakte deze plaat van het Gevallenen-monu-ment in de Plantage. Overneming van artikelen of foto's, ook van gedeelten, slechts toegestaan met bronvermelding. In een voortreffelijk verzorgd boekje heeft de Sectie Nationale Feest- en Gedenk dagen het programma gepubliceerd voor de komende nationale vieringsdagen in Schiedam. In beknopte vorm geven wij hieronder dit programma weer. Het boekje bevat echter tal van bijzonderheden, die in deze kolom niet kunnen worden vermeld. 11 uur v.m. Bijeenkomst van scholieren in de aula van het Stedelijk Museum. 7.30 uur v.m. Uitsteken der vlaggen! 8 uur v.m. Luiden der klokken. Afvuren van een aantal saluutschoten op vier plaatsen in de stad. 9 uur v.m. Muziekkorpsen trekken de stad door om de jeugd op te halen voor het jeugd-appel. 9 uur v.m.-2 uur n.m. Pupillen-voetbal. 10 uur v.m. Jeugd-appel in de Plantage. 9-12 uur v.m. In 7 wijken van de stad een programma voor leerlingen van de lagere scholen. 11-12 uur v.m. Carillonbespeling. 3 uur n.m. Eerste opvoering van het Bevrijdingsspel „Sleutels der Vrijheid", op het Plantage-podium. 5-6 uur n.m. Nationale herdenking in het Concertgebouw te Amsterdam, via Radio en T.V. 7.30-8.30 uur n.m. Vocaal- en Instrumentaal concert op het Plantage-podium. 9 uur n.m. Vertrek van de traditionele lichtstoet. 11 uur n.m. Groots vuurwerk aan de Vlaardingerdijk. 9 uur n.m. Tweede opvoering van het Bevrijdingsspel. Ook maakt het boekje melding van feestverlichting, zoals floodlight op Grote' Kerk, St. Janstoren en Zakkendragershuisje, benevens verlichting en versiering en het Koemarktplantsoen. De burgerij wordt aangespoord in de betrokken periode zelf straten en gevels enz. te versieren en te verlichten. Geldprijzen worden daarbij door de Vereniging Nationale Feest- en Gedenkdagen ter beschikking gesteld.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1960 | | pagina 8