SPEKTAKEL SCHIEDAMS SPEKTAKE 61 Lintjesregen 7\E ZO, de liefelijke meimaand, de eerste van de vier zomermaan den is weer gearriveerd, wat u trouwens zelf al geconstateerd zult hebben. En zoals telken jare pleegt te geschieden, voorspellen de boeren en tuinders voor het a.s. seizoen weer een grote schaarste en duurte in de agrarische sector. Of dit een gevolg zal zijn van een te grote droogte of van te overvloedige regenval, is in het huidige stadium nog moeilijk te zeggen, al snakt momenteel alles naar een stukje natte moesson Gelukkig is de eerste bui binnen en wel op de vooravond van deze „schoonste aller maanden". We be doelen de weldadige lintjesregen, die telkenjare op deze dag als een ver frissende wolkbreuk over de hoof den van onze verdienstelijke burgers pleegt los te breken. Onder de schare van zwaar-, middel- en licht-gedeco- reerden waren ook twaalf stadge noten, w.o. onze erevoorzitter-burge meester, Mr. J. W. Peek, die met het officierskruis in de Orde van Oranje- Nassau werd onderscheiden. Hem en de elf anderen: proficiat! Triduum J-f E-T TRIDUUM: Koninginnedag, Do denherdenking en Bevrijdingsdag werd in onze stad ook dit jaar weer een stijlvolle herdenking. Grootser van opzet dan anders, bij gelegenheid nl. van het derde lustrum der bevrijding, was de deelname aan de viering door de burgerij meer algemeen dan in vorige jaren. De feeërieke verlichting van de grote kerk, het stadhuis en het zakkendragers huisje, alsook de vlaggenversiering van Dam en Hoogstraat gaven de feestelijk heden een bijzonder cachet. Het is onmogelijk, in deze rubriek alle evene menten van deze dagen onder de loep te nemen. De organisatoren van dit alles hebben ook een proficiat wel verdiend. Gouden jubileum WE TOCH aan het geluk wensen zijn, gaan we hier maar even mee door. De meimaand heet „Bloemenmaand". We treffen het dus. De heer P. J. M. Meijer vierde een dezer dagen het feit, dat hij vijftig jaar in dienst was bij de gemeente Schiedam, de laatste eenendertig jaar als gemeenteontvanger. De ambtelijke zorgen en beslommerin gen hebben deze bijna vijfenzestig jarige niet kunnen kraken! 't Is ongelooflijk, hoeveel belastingduiten (maar ook salarissen en lonen) door zijn vingers zijn gegleden. Geld dat is de brandstof, waarop de ge meenschapsmachine moet draaien. Zo'n ontvanger is dus zeer zeker een zeer nuttig en verdienstelijk func tionaris in de maatschappij, al durven sommigen dat wel eens te ontkennen Zijn verdienstelijk burgerschap vond erkenning in een onderscheiding als ridder in de Orde van Oranje-Nassau en in een vorstelijke receptie ten stadhuize, waarbij de jubilaris veel lof werd toegezwaaid. Van Diamant, Goud en Koper LIET ECHTPAAR H. J. v. d. Boor- Gudde vierde donderdag 12 mei zijn gouden huwelijksfeest. De bruidegom (77) zat die dag niet op het bankje bij de molen aan de Vlaardingerdijk, waar men hem op andere dagen bij mooi weer vinden kan. Maar er is altijd een meester boven meester, zoals er altijd een bovenmeester boven de meester is: Het bruidspaar j. Post-Schot herdacht 9 mei het feit, dat zij 60 jaar geleden elkaar het jawoord gaven. De beide 85-jarige feestelingen verheugen zich nog in een blakende gezondheid. Deze veteranen eveneens onze gelukwensen. En nu: Kent u Janus?? "^ATUURLIJK, wie kent Janus niet! Janus de Veth, de altijd toege wijde, ijverige, gedienstige behulp zame concierge van „Arcade". Hij staat bekend als een fenomeen op het gebied van vergaderingen, recepties, tentoonstellingen, concerten, ontbij ten en wat al niet! Weet u, dat deze Janus eens op een avond binnen anderhalf uur 1529 kopjes koffie (welgeteld!) heeft volgeschonken? Probeert u dit eens na te doen! Deze volksvriend en steunpilaar van „Arcade" vierde in deze kwaliteit op 7 april l.l. zijn 12^ jarig jubilee. Proficiat, Janus, en nog vele jaren! Eveneens feliciteren wij onze Schie- damse gemeenschap: In 1959 waren er in onze stad geen verkeersonge lukken met dodelijke afloop, in 1958 waren er 8. De snelheidsbeperking blijkt ook hier heilzaam. „Voelt u zich bedreigd?" nEZE HISTORISCHE vraag van de oppergermaan Adolf Hitler, juist even voordat hij de zondvloed over ons losliet, kwam ons sterk in herinnering bij het gemeenteraadsdebat over de kade van de Poldervaart, die in verre gaande staat van ontbinding blijkt te verkeren. Door het steeds zakken van de aangrenzende polders (inklinken heet dit), gepaard aan een zeer slappe onder grond is een dijkdoorbraak niet denk beeldig meer! Daar in dit geval de polder „Nieuwland" blank zou komen staan, is het risico voor de bewoners van de nieuwe wijken, daar ter plaatse, ook niet denkbeeldig. Deze zullen echter weinig gesteld zijn op een herhaling van het drama Oostzaan! Er is reeds ge sproken in de Raad. Hopelijk zal spoedig de daad bij het woord gevoegd worden. Beeld Op 23 april werd door Ir. Aikema het beeld op de Spuisluis, werk van Hans Petrie, onthuld. Het is een symbolische weergave van de functie van dit pasvoltooide waterwerk. Een bezichtiging is dan ook de moeite waard. Klok MA DE KLOK van de Singelkerk zal nu ook die van de Grote Kerk ver licht worden. De Schiedammers weten dan altijd „hoe laat het is"! T roost F\E MOTORVLET van de Haven dienst in de Voorhaven werd door nachtelijke bezoekers beschadigd. De olijkerds lieten een fles jenever achter, waarschijnlijk als troost voor de HavendienstEchter, de fles met inhoud werd door de politie (Vervolg op pag. 64).

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1960 | | pagina 13