De Schiedamse Gemeenschap Eendrachtig samen strevend ORGAAN VAN DE STICHTING DE SCHIEDAMSE GEMEENSCHAP JAARGANG 12 - No. 3 - JUNI 1960 Ditmaal wordt in ons maandblad niet de schijn werper gericht op een bepaalde sectie. Wij hebben er behoefte aan op deze plaats alle secties der S.G. voor het voetlicht te halen, geschaard om de Vereni ging voor Nationale Feest- en Gedenkdagen, de v.m. Oranjevereniging. Het zal duidelijk zijn, dat wij hier voor de wel bijzonder geslaagde viering van 30 april en 5 mei als uitgangspunt nemen. Een ieder die deze feestviering méébeleefd heeft, zal erkennen, dat Schiedam een goede prestatie heeft geleverd, zodat de organisatoren een woord van hulde niet mag worden onthouden. En niet alleen omdat het feest slaagde ook het weer heeft daartoe een positieve bijdrage geleverd maar veeleer om de wijze, waar op het omvangrijke programma tot stand kwam. Het is wel goed te wijzen op de uitnemende samen werking tussen vrijwel alle secties der S.G., welke zich hier manifesteerde. Wij vinden het prettig op deze vorm van coördinatie in ons blad de aandacht te vestigen, omdat er niet altijd aanleiding is om een gemeenschapsdaad van een dergelijke omvang te belichten. Aan het samenstellen van het programma werkten mee de secties Jeugd, Muziek, Toneel en Zang, die alle in goede harmonie hebben gedaan, wat in haar vermogen lag, onder de beproefde leiding van de V.N.F.G. Het is niet de bedoeling om in details te treden. Slechts op het uiteindelijke resultaat willen wij wijzen, omdat het voor buitenstaanders niet altijd duidelijk is hoeveel werk verzet moet worden om zulk een resultaat te bereiken. Elke sectie leverde een schakel en daardoor ontstond een geheel, dat hecht bleek. Een bijzonder woord willen wij hier wijden aan de centrale leiding van onze sectie V.N.F.G., welke nog trouw aan deze letters toevoegt „v.m. Oranjevereni ging". In deze toevoeging ligt een grote ervaring en rijke historie verankerd. Deze oude vereniging heeft na de oorlog een opvallende evolutie doorgemaakt, welke zich snel en geruisloos heeft voltrokken, dank zij het wijs beleid van het Bestuur der (v.m.) Oranje vereniging. Toen het in de na-oorlogse jaren besloot tot naamswijziging en tot een vér gaande samen werking met de S.G. bewees het Bestuur metterdaad, dat het zijn taak verstond in de veranderde samen leving, welke bezig was te groeien. Zij ging een veel ruimere plaats innemen in de samenleving en het getuigde van grote eenstemmigheid en inzicht, dat dit besluit niet leidde tot tweedracht in dat Bestuur. Begrijpelijk verenigingschauvinisme werd op de achtergrond geschoven, ten behoeve van grotere belangen. Dit was een dienst aan de gemeenschap. De V.N.F.G. (v.m. Oranjevereniging) is haar voor aanstaande plaats in onze samenleving volkomen waard gebleven. Dank zij het goede inzicht en de bereidheid tot samenwerking. de W. Dodenherdenking 1960: Burgemeester Mr. W. Peek verricht de kranslegging.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1960 | | pagina 5