Het 7eestmenu voor de 78 De vakantiefeesten, die tot een jaarlijkse traditie zijn uitgegroeid, gaan ook nu weer ontspanning en vermaak brengen binnen Schiedams oude veste. Opnieuw een zomerse bloemlezing van mogelijkheden, een keur van programma-punten waar voor elke smaak wel iets goeds uit te kiezen valt. Er is theaterwerk op verschillend gebied, er zijn demon straties en jeugdvoorstellingen en gelukkig ontbreekt ook dit jaar niet de trekpleister voor duizenden, onze eigen Schiedamse revue, die onder beproefde leiding een boekje gaat opendoen over onze stad en onze manieren. Zelfs voor wie niet met vakantie gaat is er toch een stukje vakantie op komst nu een compleet menu, aan wat de belasting tech nisch „vermakelijkheden" heet, wordt geserveerd. Cordeelt u zelf maar, lezer, of er niet het nodige van uw gading bij is. Op donderdag 28 juli brengt het Hongaarse ensemble „Budapest" 's avonds om 8 uur in het Passage Theater een onstuimig, hartstochte lijk, meeslepend en fascinerend pro gramma onder de titel „Czardas Festival". Het is rijk gevuld met Hongaarse volksdansen, muziek en folklore en wordt voor het voetlicht gebracht door een ensemble dat in de tien jaar van zijn bestaan al tal van successen op internationaal niveau heeft geboekt, onder meer in Parijs, Bern, Genève, Beyrouth, Athene, Rome en Alexandria. Het gezelschap heeft in Agrigento de Grand Prix 1959 veroverd. Er zijn dertig medewerkenden waarvan tien het zigeunerorkest vormen onder leiding van Matyas Jonas. Op donderdag 4 augustus komt de Zuid-Nederlandse Opera met Johann Strauss' operette „Die Fle- dermaus" 's avonds om 8 uur in het Passage Theater. Op 8, 9, 10 en 11 augustus draait in het Passage Theater telkens om 8 uur onze eigen Schiedamse revue „Zó'n avond". Samenstelling en Hiernaast het ballet in „Die Fledermaus". Daarboven het ensemble „Budapest" op de planken.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1960 | | pagina 10