SCHIEDAM het Heeft u abonnements geld voor deze jaargong al overgemaakt WONING BUREAU NOGMAALS DE STADSVERONTREINIGING 99 99 Aan- en Verkoop Assurantie Hypotheken De Schiedamse Gemeenschap is een graag geziene gast in vele huisgezinnen C L WASMAN 87 In ons julinummer hebben wij een artikel besteed aan het vraagstuk van de stadsverontreiniging, dat blijkbaar een nationaal Nederlands probleem is geworden. Zelfs de New York Times heeft aan het vraagstuk aandacht besteed. Beatrice Brown beschreef namelijk in de kolommen van dit blad als volgt haar ervaringen in ons land: „Gedurende acht dagen in de maanden mei en juni doorkruisten wij de grachten en waterwegen van Nederland met een boot, waarmee wij bij verschillende plaat sen en steden aanlegden. Niet één keer hebben wij op die tocht kunnen zeggen: dit is het heldere Holland, waarover we zoveel gehoord hebben. We moeten toegeven, dat het niet langer het land is, waar de vrouwen het vuil met een bezem te lijf gaan. Niet één keer hebben wij gedurende die week gezien dat de straten werden schoon geveegd of dat een stoep werd geschrobd. Vooral de straten van de residentie Den Haag waren ongelooflijk vuil (men laat er de honden zelfs los lopen!). Het onaangenaamste trof ons misschien nog wel, de kennelijke gewoonte om vuil en afval in de grachten te gooien." Zo beduimelt Nederland blijkbaar zelf een traditionele faam en schaadt het de toeristische belangstelling voor ons land. Geen wonder dat links en rechts stemmen opgaan voor actievere bestrijding van het euvel, dat stadsverontreiniging heet. Het abonnement bedraagt f 4. U kunt betalen: per kas aan ons bureau, op gironummer 549934, of per bank bij R. Mees Zoonen of Ned. Middenstandsbank. Vrije huizen te Rotterdam-Z en Krimpen a/d IJssel. Bedrijfsruimten te Schiedam, Spaansepolder en enige fraaie luxe flats te Schiedam. C. WASSENAAR Makelaar in onroerende goederen Tuinlaan 96, Tel. 6 82 65 12 Het best getapte glaasje bier! Het fijnste borreltje! Het lekkerste kopje koffie

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1960 | | pagina 19