in het land 111 Bij HERMES-D.V.S is het nu droog zitten. een complex van ongeveer 400 woningen, plaats bie dend aan nog ongeveer 20.000 bewoners, in hoofd zaak portiekbouw in drie of vier woonlagen, met winkels en garages en aangevuld met reeksen van bejaardenwoningen in twee lagen. Langs de zuidelijke rand zullen nog wat eengezinswoningen worden ge plaatst. Zo intensief als in Nieuwland zal men hier niet bouwen. In Nieuwland staan 100 woningen per ha tegen 70 in het toekomstige nieuwe Kethel. Het wordt daar dus echt een tuinstad. Tussen het oude dorp en de nieuwe bebouwing, aldus had de heer Horvath zich een en ander gedacht, komt een winkelcentrum en in het verlengde van de lepenlaan en de Hargsingel zou een cultureel centrum komen met verenigings lokalen en een gebouw voor ouden van dagen, alsmede een paar scholen. Er komt een groene Brink met een muziektent. Bij het pleintje rijst de bouw wat meer omhoog en misschien komt er ook wat hoogbouw. Er komt op enkele plaatsen wat ruimte voor werk plaatsen en zo, en wel bij het huidige Kethel en in de Nieuwbouw. Misschien zal zich niet alles volgens de oorspronke lijke gedachte ontwikkelen, maar een feit is, dat de op 13 augustus geopende brug de verbinding vormt tussen de oude stad en deze nieuwe kern en dus oud en nieuw zal verenigen tot een luchtig en gevarieerd geheel, een moderne woonstad voor niet minder dan 120.000 inwoners. Zo vormt dus de nieuwe brug niet slechts een mijlpaal in het leven van onze sportver enigingen, maar tevens een schakel naar dit toekomst beeld: hoogbouw, bejaardenwoningen, tuinstad, win kelwijk en cultuurcentrum Nieuw-Kethel of Schie- dam-Noord, met plaats voor nog vele tienduizenden toekomstige Schiedammers. L. M. AFSCHEID DEKEN REIjNEN Op 17 juli heeft Schiedam afscheid genomen van een zijner markantste figuren. Deken Reijnen, pastooi van de parochie van Sint Liduina, moest om gezondheidsredenen helaas zijn ambt neerleggen. Het afscheid werd een grootse hulde, woa-uit overduidelijk bleek hoezeer deze geestelijke in heel de stad werd geacht en geëerd, door katholiek en niet-katholiek. Het gemeentebestuur, bij monde van de burgemeester, dankte de Deken voor de immer prettige samenwerking. Daar na roemden vertegenwoordigers van diverse organisaties de kwaliteiten van de scheidende geestelijke. Ir. W. H. v. d. Toorn ten slotte, overhandigde de Deken een geschenk onder couvert; aandenken aan de parochie, die hij zoveel jaren als een goed herder heeft gehoed.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1960 | | pagina 19