ra LJ 101 Tussen Hongaars dansensem ble en de Californische zwem- club Napa ligt nee, niet het ijzeren gordijn Schiedam's 11e Vakantiefeest. De zomer, ver schillende dagen bijzonder ont stemd, was toch zo vriendelijk de openluchtevenementen te ont zien. Al hadden de kermis exploitanten het natuurlijk nog beter gewild, over de opkomst van publiek op en om de kermis viel werkelijk niet te klagen. En wie de duizendkoppige menigte bij het vuurwerk heeft gezien, hoeft echt niet meer te vragen of dit feest in zijn geheel nu wel geslaagd was! terug. Maar, het zag er gevaarlijker uit dan het was. Voor drama's a a Le Mans hoefde men niet te vrezen. Er heerste gezellige, opgewonden 'drukte: de wasechte racesfeer! Vaders en zonen jeukten de handen bij het zien van al dit verrukkelijke speelgoed. In Bodegraven, hoorden we, bouwt men momenteel een echte skelter-racebaan. Daar begint de victorie van dit hartveroverende voertuigje dus al! Slechts eenmaal heeft het weer lelijk parten gespeeld. Dat was op de middag en avond van het judo-tournooi. Het goot! Uitsluitend fanatieke mannetjesputters en wij (al zijn wij dat niet) waagden zich door de regen. Gelukkig was het de moeite waard, want het wedstrijd-judo bleek een gezonde en heerlijk sportieve sport. Nergens was er de ruw heid of valsheid te zien, die men in onkunde nog zo graag aan deze sport toedicht. Dat was dan het feest. Lang niet alles konden we noemen, maar dat hoeft ook niet. Met een dankbaar hart kunnen we verder gaan. Voor wie in getallen gelooft: niet minder dan 35.000 mensen kochten een kaar tje om een der S.G.-Vakantie-evenementen te bezoeken. Over de be langstelling valt zeker niet te klagen. We hopen dat het Comité Vakantiebesteding met moed aan de toe komst zal gaan werken onder het motto: „Doe (het) wel en zie niet (te veel) om!" JEUGD VAKANTIE VREUGD 1960 is met een zucht van spijt door de organisatoren in de ijskast gezet. Grootse plannen, die door gebrek aan belangstel ling niet konden doorgaan. Vele uren voorbereidend werk werden nutteloos besteed. Waar, vraagt men zich af, liggen de oor zaken van deze tanende interesse? Is het zo, dat in een stad als Schiedam bijna alle kinderen werkelijk vakantie hebben? Werkelijk vakantie, dat wil dus zeggen: een week of langer in een andere omgeving verblijven Als dat zo is, als anno 1960 vakantie voor nagenoeg ieder kind iets anders betekent dan niet naar school gaan, dan zal de jeugd-vakantiebesteding zich het volgende jaar moeten aanpassen aan de veranderde omstandigheden. Maar zolang op dit punt geen zekerheid bestaat, mag en wil de Schiedamse Gemeenschap niet zonder meer de vakantiebesteding in het praalgraf der geschiedenis bijzetten. Een enquête zou hier uitkomst kunnen verschaffen. Misschien zou in het vroege voorjaar met medewerking, hetzij van schoolbesturen en oudercommissies, hetzij van de onderwijzers, een onderzoek naar de vakantiebesteding voor het volgende jaar kunnen worden ingesteld. Het nuchtere feitenmateriaal dat dit onderzoek zal opleveren, zou dan aan leiding kunnen zijn de plannen voor de vakanties van 1961 aan te passen aan de behoeften. Kennelijk niet overbodig waren de jeugd voorstellingen in het Passage-theater. In drie dagen tijd genoten niet minder dan zeven en een half duizend kinderen van film, toneel en kindercircus. Voor sommige voorstellingen was de belangstelling zelfs groter dan de capaciteit van de zaal. Enige honderden moesten worden teleur gesteld.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1960 | | pagina 9