kunstagenda 133 En allen raden dringend aan: Nuchter blijven en een beetje egoïstisch. De mensheid dienen, Schweitzer navolgen Onzin, dat kun je toch niet. Bioscopen hebben niet veel aantrekkingskracht meer op middelbare-schooljeugd. Ze gaan zelden (zeggen ze) naar een film. Werkende jeugd schijnt er wel een plezierige (en noodzakelijke) ontspanning in te vinden. 't Grote show-werk, „De 10 geboden", da's mooi! Toneel is beter (vindt de eerste groep). Wat? Alles, als het goed gebracht wordt. Nee, liever geen amateurs, daar kijk je te veel doorheen. Mankeert er iets aan Schiedam? Iets Een waslijst. Als je uit wil, dan ga je naar Rotterdam, daar is een schouwburg en 't is er gezellig met restaurants en zo. Maar hier komt toch ook goed toneel? Ja (smalend) op donderdagavond, netjes cultureel allemaal in het rijtje. Ik moet een hele week werken en dan wil ik me in 't weekend uitleven. Daar zou een dancing voor moeten zijn met redelijke prijzen. De omgeving is zo lelijk. Heel Zuid-Holland is verfoeilijk. Ik mis een gezellig centrum en goed water! Voor sport is er voldoende gelegenheid. De waslijst valt blijkbaar nogal mee. Ga eens met ze praten. Levert het veel nieuwe gezichts punten op? Neen. Wijkt het gedrags- en gevoelspatroon van deze jonge mensen sterk af van voorheen? Neen. Kunnen er uit een beperkt aantal gesprekken conclusies aangaande het geheel worden getrokken Ook niet. Wat dan de winst is van al dit gepraat Dit: dat we enigszins generaliserend mogen zeggen met een nuchter mensentype te hebben gesproken, praktisch ingesteld, openhartig en kritisch. But what's new Dat er jongelui rondlopen met meningen, haaks op die van hun ouders? Dat er anderen zijn die keurig de van ouderlijke zijde voorgeschreven weg bewandelen? Dat er ellendelingen onder zijn en engelen? De mens is de mens gebleven, ook in de jeugd van nu, die al is het gelukkig openhartiger de jeugd van alle tijden is. 24 oktober Museum 27 oktober Passage 27 oktober Volksgebouw tot 30 oktober Museum 10 november Passage „Verkenhingen van kunst". Tus sen ijs en het hete zand. Licht beelden omlijst door primitieve muziek over de oudste kunst. Spre ker: P. L. A. Janssen. KATHOLIEKE KRING. Voorstel ling van het Rotterdams Toneel met „Glapiont u ook?" N.I.V.O.N. Dr. J. J. Buskes Jr. Lezing „Blank en zwart in Afrika". Schilderijen van de Joegoslavische meester Krsto Hegedusie. KUNSTKRING. Voorstelling van de Haagse Comedie.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1960 | | pagina 17