de schiedamse gemeensc KOPEREN BRUILOFT ORGAAN VAN DE STICHTING Jaarg. 12, no. 7, november 1960 Bureau: Plantage, Schiedam, tel. 68043 EREVOORZITTER: Mr. J. W. Peek, burgemeester van Schiedam. DAGELIJKS BESTUUR: F. A. de Wolff, voorzitter; E. A. Leenderts, secretaris: A. de Groot, penningmeester; G. W. van Bergen Walraven, B. Drukker, A. L. J. Kunze, mr. H. A. M. Roelants, leden. BESTUURSRAAD: N. J. J. van Baarle, A. S. H. A. Blaisse, R. J. S. Goettsch, K. J. Heyboer, mr. F. van Heycop ten Ham, A. de Jong, M. A. A. de Jonge, L. Kamp, P. Th. J. Kuyer, C. Landsbergen, mej. A. E. D. Noordegraaf, C. Rauws, P. Smit, A. M. Sunderman, mevrouw M. A. C. Taverne-Van Campen, G. P. Ver- hulsdonk, B. Vincent en A. van der Wel. REDACTIE-COMMISSIE: B. Drukker, P. Groenendaal, P. Th. J. Kuyer, A. Pfeifer, mr. A. van Rooij, B. Vincent, F. A. de Wolff. ADVERTENTIES: N.V. Kon. Ned. Boekdrukkerij H. A. M. Roelants. Lange Haven 141 Schiedam, tel. 69300. Giro 5858. ABONNEMENTEN: f 4,per jaar of f 0,40 per nummer (giro 549934 t.n.v. De Schiedamse Gemeenschap). INHOUD: Pag. Koperen bruiloft145 Horvóth 146 Schiedamum 149 Het getij keerde150 Handen tekort152 M. C. M. de Groot153 Geld - Sfeer - Werk154 Kunstagenda155 Bedrijfsscholen156 Mr. dr. ir. M. M. van Praag .158 Foto's in dit nummer: Henk Nieuwen- huys, Roovers, Breur e.a. Overneming van artikelen of gedeelten daarvan en foto's slechts met toestemming van de redactie. Alle sectoren van het maatschappelijk leven hebben behoefte aan goed opgeleide mensen, die in staat zijn eigen verantwoordelijkheid te dragen en die eerbied hebben voor de persoon en het belang van de ander. Deze passage uit de Troonrede van 1960 is een wezenlijk kenmerk van de gemeenschapsgedachte. Eerbied hebben voor de persoon en het belang van de ander, in woord én daad. Wanneer wij het spektakel aanschouwen op het wereldtoneel, waar gemeenschapszin vaak ver te zoeken is, dan zouden wij ons kunnen afvragen of het wel zin heeft, dat wij ons bezighouden met het gemeenschapswerk, met het propa geren van de gemeenschapsgedachte. Een antwoord op deze vraag vinden wij ten dele in de bekende slagzin „Verbeter de wereld, begin bij jezelf". Van dit standpunt uit moge de bescheiden taak van de S.G. toch betekenis hebben, al dienen wij de gemeenschapszin niet alleen te zien in verband met het culturele, maar evenzeer met het maatschap pelijke en politieke leven. Immers, het gaat om alle sectoren van het maatschappelijk leven. Voor al deze terreinen geldt het elementaire beginsel: eerbied en waardering voor de persoon en het belang van de ander. Een goed gezinsleven kent ook deze maatstaf. Zo'n gezinsleven is een waardevolle basis voor onze samenleving. In de gemeenschap van het gezin namelijk wordt de grondslag gelegd voor gezonde verhoudingen in onze gecompliceerde maatschappij. Elke gezinsgemeenschap draagt daarom een grote verantwoordelijkheid. De Schiedamse Gemeenschap wil mede verantwoordelijkheid dragen in het grote Schiedamse gezin en vanuit haar streven bijdragen tot ver betering van de onderlinge verhoudingen. Zij wil delen in de vreugde en de moeiten van dit gezin. Wanneer de S.G. op 22 november a.s. de koperen mijlpaal bereikt, dan hoopt zij, dat er blijdschap zal zijn, evenals er in het gezin blijdschap is en dankbaarheid bij de viering van de koperen bruiloft. Wanneer wij in die tijd iets voor anderen hebben mogen betekenen, dan weten wij, dat wij in 1948 niet tevergeefs met ons werk zijn begonnen. En als die blijdschap gedeeld wordt door alle overige leden van het gezin, dan pas kan met recht gezegd worden dat het werk der S.G. een vruchtbare bodem heeft gevonden. De oogst zal zijn een positieve levenshouding, gekenmerkt door de wil tot samenwerking, met eerbied voor de persoon en de belangen van onze medeburgers. F. A. DE WOLFF.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1960 | | pagina 5