GOEDE HAVENKERK NU IN GEBRUIK 230 2j HA DENNENBOS VERBRAND Hoe heet het kan toegaan in droge zomers op de Veluwe, weet ieder, die maandag 2 januari het nieuwjaarsvuur heeft bijge woond. Metershoge vlammen joegen loei end omhoog uit een brandstapel van meer dan 2500 bomen. Het werd een orgie van vuur en geluid, toen naast de brand ook nog de donderbussen knetterden en de vuurpijlen sissend omhoogschoten. Adem loos keek een grote schare, meest jeugdige, toeschouwers het schouwspel aan. Precies op tijd ging de motregen over in stort regen (goede organisatie hoort tot de eigenschappen van de S.G.) en terwijl de laatste vlammen doofden zocht iedereen diep in de kraag gedoken het veilige huis weer op. Jammer was, dat de muzikanten van O.B.K., die vooraf wat plezierige muziek zouden maken, verstek lieten gaan. Dat kon echter een van onze plaatselijke kranten er niet van weerhouden in het verslag de pittige marsen en bekende melodieën te vermelden, die ten gehore waren gebracht. Een andere dagblad schrijver meende, dat een zodanig vuur aan onze primitiefste instincten zou roeren (da's heel erg!) en dat het een heidense invloed had. Tot zijn geruststelling kunnen wij mededelen, dat onder de toeschouwers geen kannibalisme is opgetreden, noch hoorde men germaanse zonnewende liederen zingen. GUIDO VAN DETH Een meester in het bespelen van de kinder ziel is de Haagse poppenspeler Guido van Deth. Voor een zaal kinderen, die afwisse lend ademloos en uitbundig waren, kwa men op 4 januari de poppen op zijn handen tot zo'n reëel leven, dat zelfs een der aan wezige moeders bij een onverwachte spelwending een gil niet kon onderdrukken. In de laatste dagen van het afgelopen jaar is Schiedam een nieuwe kerk rijker geworden. Het is de gerefor meerde Goede Havenkerk", ont worpen door de architecten Swaneveld en Goslinga, op een markant punt aan Schiedams waterfront. Een stroom van giften zorgde ervoor, dat het interieur eenvoudig maar smaakvol werd af gewerkt. Een bijzondere gift heeft tot gevolg, dat de bekende Limburgse schilder, glazenier, beeldhouwer Char les Eyck een muurschildering zal aan brengen. Ongetwijfeld zal het gereformeerde bevolkingsdeel van dit doelmatige kerk gebouw dat o.a. door enkele simpele handelingen is te transformeren tot toneelzaal een dankbaar gebruik maken. 1920 door de verenigingen georganiseerd, tot de laatste oorlog. Na de oorlog werden deze vervangen door de kringkampioenschappen van de Bond, die om het jaar in Vlaardingen, Schiedam of Maassluis worden gehouden. Kampioen van Schiedam werden onder meer Mr. J. H. Welcker, W. H. Blaisse en Ed. den Hoed. Ook (inter)nationaal werd Schiedam goed vertegenwoordigd door de heren Teschmacher en Karsten en mevr. Liezen berg h-Rösingh. Game, Keep Smiling, the Smashing Fellows, S.L.V., Los Bigotes en Wilton-Feyenoord zijn de bij de Tennisbond aangesloten Schiedamse clubs. Deze verenigingen omvatten het grootste aantal georganiseerde tennissers in onze stad. Daarnaast zijn er verscheidene particuliere clubs en clubjes. Nu 21 banen Doordat in 1960 de particulier Van Vliet nog vijf banen opende is het aantal banen gestegen tot 21, die in de maanden april tot oktober druk bezet zijn. Tennis is een echte zomersport, één van de sporten ook, waar een fout van een speler in het voordeel is van zijn tegenstander. Een sport, die wordt gekenmerkt door spanning, vaart en sportief troeven van een tegenstander. En wat doen de tennissers in de winter? Velen houden dan de spieren soepel op de ijsbaan Spieringshoek Het beste kunnen wij de Schiedamse clubs en hun leden dit toewensen: een 'uitspraak', die wij vonden in de notulen uit het eerste jaar van de S.L.V., die wij dankzij de bereidwilligheid van de S.L.V.-secretaresse mej. N. van Buysen mochten inzien: „Moge in het nieuwe jaar de ijver dezer leden om saam te werken tot den bevordering van den bloei onzer club niet bij dien van het vorig jaar achter staan, ja, dat hij dien zelfs overtreffe!" WILL. J. VERKERK.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1961 | | pagina 18