feestprogramma feestprogramma feestprogramma feestprogramma feestprogramma 94 Ër tintelt iets in de Schiedamse lucht! Er leeft wat voorpret in de ogen van de diep-in-de-zakken- hangende toeschouwers op de bouwplaats. Het lijkt wel of Schiedam even het harnas van de stugge werkstad wil verruilen voor een luchtiger, zomers pias- senpak. We zullen niet overdrijven. We weten drommels goed, dat een Hollandse stad (nog steeds) geen carnavalsstad kan worden. Zo zijn we nu eenmaal: onze waar digheid heeft nog altijd heel wat streepjes voor bij onze zotheid. Maar toch, er tintelt pret in de lucht. Het twaalfde vakantiefeest staat op het punt los te barsten. Dat geheimzinnige Comité Vakantie besteding, schimmig als een mol, maar werkend als een paard aan de voorbereiding, maakt nu het dozijn vol. En hoe! Drie avonden lang zullen in het Passage-theater een drietal unie ke programma's worden gebo den, waarover elders in dit blad meer. Het is een klein wondertje op zichzelf, dat elk jaar weer een aantal volkomen nieuwe evene menten aan de toch al ellenlange lijst kan worden toegevoegd. Nieuw is, dat op zaterdag 5 augustus de traditionele wieler ronde zal worden verreden door beroepsrenners. Jonge en oude sportenthousiasten zullen in gro ten getale willen zien, wat de cracks uit de rennerswereld op het plaveisel van Tuinlaan Lange Nieuwstraat kunnen pres teren. Op de avond van diezelfde dag zullen de kunstfietsers uit Mil- lingen op en voor het Plantage podium hun sterke staaltjes ver tonen. Sinds zij een voorstelling voor de televisie hebben gegeven, weet heel Nederland hoe onge looflijk knap deze amateurs met hun vreemde fietsen manipu leren. Fietsen, die in hoogte varieren van 30 centimeter tot 3 meter! Met onze rommelige geest maken we meteen een grote sprong naar het einde van de week. Ook daar zit nieuws! We citeren een Schiedams dagblad van 14 augus tus 1961: „En daarna was het moment gekomen waarnaar ve len al hadden uitgezien: het optreden van de jongens uit Roosendaal, de TROMMELAE- REN VAN ROESENDAELE. Nog niet gekleed in gala, maar in het keurige 'gewone' tenue, lieten de drie korpsen waarin de band verdeeld is, nl. tamboers, trom petters en jachthoorns, de aan wezigen genieten van hun feil loze prestaties. Het was zeld zaam boeiend de ongeveer 70 jongelui hun figuren te zien maken, te horen trommelen en blazen, zonder zichtbare leiding. Daarna kwam het optreden in gala-uniformen, dat verraste én door de kleurrijke kleding én door de uiterst moeilijke figuren die zij formeerden. Nu wél geleid door een tambour-maïtre, heeft het korps geruime tijd de aan wezigen geboeid. De vrolijke klanken van de jachthoorns, de smaakvolle kleuren der unifor men, het felle geluid van de trom petten en de machtige roffels der tamboers vulden het veld en men kwam letterlijk ogen en oren te kort."

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1961 | | pagina 6