Karei een gieter. En als een bescheiden baken: de rechtopstaande staak waarmee door SECTIE MUZIEK ROERT DE TROM SCnOlfen gekomen. 125 Hij werd in 1891 geboren, in Kamerik, in het Stichtse, bij Woerden. Toen hij achtentwintig was begon hij met het plantenwerk. „Mijn vrouw was een kwekersdochter, en nou voer ik al voor de Aalsmeerse kwekers en toen ben ik met dit werk begonnen, met deze zelfde schuit. We hebben vier jaar gezocht naar een goede plaats en dat is Schiedam geworden. Omdat de Schiedammers met een paar woorden zijn te vangen en met een paar sarcastische woorden overtuigd zijn. En omdat hier de beste handel is". Zo werd het dus de Nieuwe Haven, en niet de Vecht, of de Rijn, of het Noordhollands kanaal, waar hij het daarvoor had geprobeerd. „Na verloop van tijd hadden we vijf kinderen, drie dochters en twee zoons. Maar die zijn nou weg, we zijn nog met z'n tweeën over". Geen van de zoons zal het plantenwerk voortzetten; ze hebben alle twee ander werk. Het is trouwens seizoenwerk, want de schuit arriveerde meestal zo in april, om half augustus weer te vertrekken. Vroeger zocht de schipper dan ander werk, op de tuin, of in de bouw. Maar hij kreeg de laatste jaren ouderdomsuitkeringen, waarmee hij de stille tijd overbrugde. Toen wij indertijd met hem gesproken hadden, en weer vertrokken, kregen we bij het afscheid een bijzonder eeltige hand. De oorzaak van die harde huid lag „voor de hand", ja. Bij warm weer werden alle planten twee keer per dag in een teil water ondergedompeld. Bij het vertrek keken we nog eens naar de intieme drijvende tuin, in de rustige avond. Een grote teil vol water op het dek, lage kistjes, bloempotten, de schuit werd geboomd. Werd. Vorig jaar is het bloemenschip niet terug- Tijdens het Vakantiefeest kwamen „De Trommelaeren van Roesendaele" hun prestaties in Schiedam ver tonen. Enkele duizenden toeschouwers hebben ervan genoten en door hun opkomst het bewijs geleverd, dat de „drumband" nog steeds in staat is een kijk graag publiek te trekken. De sectie Muziek van de Schiedamse Gemeenschap en het Vendel Schiedam van de Oranje Garde rekenen dan ook op een behoorlijke belangstelling als zaterdag 30 september het 3e Drumbandconcours in Schiedam wordt gehouden. Burgemeester Mr. J. W. Peek noemt in het voorwoord van het programmaboekje het concours ronduit een gebeurtenis op zichzelf. „Werden", zo schrijft hij, „het 1e en 2e concours nog uitgeschreven ter gelegenheid van een jubileum, de aanleiding voor dit concours is gelegen in het plezier van de muzikale ontmoeting zelf. Daarom verheug ik mij zo over deze samenkomst, want hieruit blijkt, dat de animo tot actieve muziek beoefening in brede kringen levend is gebleven. En dat is een goed iets, want wie zich actief met zijn liefhebberij kan bezighouden, maakt zijn leven voller en daardoor rijker." En concoursleider Ph. (Flip) van Oordt meent, dat ingewijden zullen begrijpen dat het met de organisatie van het drumbandconcours goed zit. Immers, drie maal achtereen wil zeggen, dat de voorgaande keren een succes zijn geworden. Hij schrijft: „Het concours in Schiedam heeft dit succes te danken aan zijn geheel eigen sfeer. Toen het Vendel Schiedam van de Oranje Garde voor de eerste maal het con cours organiseerde begreep het dat het, om te slagen, beslist iets anders moest doen dan anderen. Het concours is dan ook uitgegroeid tot een muzikaal gebeuren waar men graag naar toe komt. Grote en kleine bands, tamboers, trompetters en fluitisten. Hoe en wat er gebracht wordt doet er niet toe, als het maar goed is. Geen verplichte nummers. De mogelijkheid om het optreden tevoren aan de jury toe te lichten. Marswedstrijd zowel als stilstaand ge deelte, desgewenst met of zonder showwerk. Al deze punten hebben het Schiedamse jaarlijks terugkerende muziekevenement gemaakt tot een bijzonder prettig gebeuren, waarbij muzikant en publiek elkaar vinden en waarderen. Wij hopen dan ook dat dit derde con cours weer met evenveel succes bekroond moge worden als zijn voorgangers". Het concours zal worden gehouden in de Plantage en het zal onder alle (weersomstandigheden doorgang vinden. De toegang voor het publiek is gratis. De deel nemende korpsen kunnen voor de aanvang van het concours vanaf de grens van Schiedam in marsformatie naar de Plantage optrekken. Ten slotte moet nog vermeld, dat een ere-comité van de volgende klinkende namen voor deze feeste lijke gelegenheid is samengesteld: Mr. J. W. Peek, burgemeester van Schiedam; Mr. M. J. M. van Kinde ren, wethouder; H. Sabel, wethouder; Th. J. L. van den Berg, wethouder; Mr. P. van Bochove, wethouder; K. Rijpma, commissaris van politie; Mr. N. J. Post, gemeente-secretaris; F. A. de Wolff, voorzitter Schie damse Gemeenschap; Ir. B. Wilton, directeur dok-en werfmaatschappij Wilton-Fijenoord N.V.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1961 | | pagina 17