VAN SCHIE TOT DAM VAN SCHIE TOT DAM VAN SCHIE TOT DAM VA 143 te houden, die zal samenvallen met de jeugdboeken week. Kinderwerk in een grote-mensen-gebouw. Kinderen werken er dan ook. Onder leiding van Luuk Scholten zullen zij tijdens de tentoonstelling aan een grote groepstekening werken. Dezelfde Luuk Scholten zal op de openingsavond (waarschijnlijk) het een en ander over de kindertekening vertellen. Ouders, onderwijzend personeel en belangstellenden zijn dan hartelijk welkom. Eén wens werd dus verwezenlijkt. Goed. Maar er blijven nog wensen over. Uitbreiding van de activi teiten onder andere. In het najaar hoopt men te be ginnen met een groep in de leeftijd van 14 tot 18 jaar. Het oude persje een geschenk van de firma Van 't Hoff en Jongepier zal het nog druk krijgen. En niet alleen druk maar, en dat is dan wéér een wens, ook gezelschap. Gezelschap van een elektrisch oventje, waarin beeldjes, kettingen en potjes gebakken kunnen worden. Heeft u niet zo'n ding op zolder staan De laatste wens Dezelfde activiteiten, maar dan voor volwassenen. Het museum open. Het museum een werkplaats. Een werkplaats waar volwassenen weer als kinderen het wonder van „iets zelf maken" gaan ontdekken. Waar groten met verf of krijt, in klei of linoleum, stille maar grote avonturen gaan beleven. Samen met anderen, waaronder de conservator zelf „ja hoor, ik doe mee" los raken van de wereld en alleen maar plezier maken. Plezier op papier. CEES VAN DER GEER Kijken over de schutting (zie pagina 137) dat doet de K.F.A., de Katho lieke Filmactie. We hebben het allemaal in de huis-aan- huis verspreide kunstagenda kunnen lezen. De K.F.A. bestaat niet meer. Bewust heeft deze bloeiende orga nisatie zichzelf opgeheven om daarmee de weg vrij te maken voor de Schiedamse Filmkring. Een filmkring die open staat voor ieder die van een goede film weet te genieten. Hoe- velen dat er in onze stad zullen zijn en hoe snel zij de wet der traagheid die ieder lidmaatschap in de weg staat zullen over winnen, is de vraag die de initiatiefnemers thans bezig houdt. Van het antwoord zal afhangen of in de ko mende weken reeds de eer ste van een boeiende reeks films kan worden vertoond. Foto- en filmamateurs zul len de oren gespitst hebben toen er sprake was van een filmkring. Als zij een be hoorlijk niveau bereikt heb ben ligt er de kans hun werk in het publiek te bren gen. De filmkring wil bezien of het mogelijk is tijdens de voorstellingen als inleiding of intermezzo, het publiek amateurfilms en dia's te to nen. Dat zou namelijk niet alleen de filmliefhebbers in teresseren, maar bovendien de zelfwerkzaamheid aan wakkeren. Het lijkt ons dat de verschillende clubs op dit gebied niet zullen aarzelen contact te zoeken met het bestuur van de filmkring. Hetzelfde geldt trouwens voor alle loslopende ama teurs. De balie in het V.V.V.- bureau was die dag bijzon der hoog of misschien was het kereltje wel erg klein. Het stond er voor en zei zachtjes: „Juffrouw juffrouw, zijn de vakantie feesten nou helemaal voor bij „Zeker, ventje", zei de juf frouw, „de vakantiefeesten zijn helemaal voorbij"! Het kleine mannetje leek niet tevreden met deze nega tieve informatie. Als bur gertje van Schiedam had hij per slot van rekening recht op positieve inlichtingen. Er ging een lichtje in zijn ogen branden en hij kwam ervoor op zijn tenen, toen hij vroeg: „Juffrouw, wan neer komt er sneeuw?" Dat is toch óók een feest, nietwaar! „Over honderd nachtjes slapen", zei de juffrouw. Tevreden en zon der groet ging hij heen. Ik zuig het niet uit mijn duim, echt niet maar de volgende dag stonden er weer peuters voor dezelfde balie. Zorgzaam droegen ze op een plankje een pluizig hoopje droog gras. Daarop lag, als een taartje op een schoteltje, een zielige dode muis. „En jongens?" vroeg de informatrice met een wei felende blik naar het lijk. Doelbewust stapte de woordvoerster let maar op, dat is bijna altijd een meisje in zo'n geval naar voren en verlangde het adres van de veearts te vernemen. Waar zij dat dan wel voor nodig had, wilde die domme juffrouw weten. „Wel", zei het meisje, met duidelijk ongeduld over zo weinig begrip, „we hebben de muis gevonden en hij is een beetje flauw." Het kostte enige moeite de kinderen ervan te over tuigen, dat het knaagdier de weg was gegaan van alle vlees. Maar toen dat goed begrepen was, zijn ze hem plechtig gaan begraven naast het V.V.V.-gebouwtje. Hij ligt er nog! Muziekkorpsen uit heel Ne derland zullen deelnemen aan het Nationaal Federa tief Muziekconcours, dat op 14 en 15 oktober is Schie dam zal worden gehouden. Op de 14e vangt dit grote muziekfeest aan om 1 uur, de 15e om 2 uur in de hal van de Coca-Cola fabrieken aan de Van Couwenhovenstraat. Er zal heel wat goede mu ziek te beluisteren zijn, want veel van de deelne mende korpsen komen uit in de allerhoogste afdeling d.w.z. de vaandelafdeling. Leden van verenigingen kun nen in voorverkoop dag kaarten krijgen voor de helft van de prijs, nl. 50 cent. Deze kaarten kunt u be stellen bij de secretaris van O.B.K., P. L. Verlinde, F. van Bourgondiëstraat 27 of bij de secretariaten van een der andere Schiedamse mu ziekkorpsen. De Volksuniversiteit start in Schiedam. Deze winter nog met een bescheiden pro gramma. Maar als de be langstelling voldoende zal zijn, kunnen wij in de toe komst rekenen op een groot sere opzet. Heel plezierig is, dat de V.U. de bestaande verenigingen in geen enkel opzicht concurrentie wil aandoen. Men hoopt inte gendeel op een vorm van samenwerking, waardoor misschien grotere projec ten zouden kunnen worden aangepakt. Zulke taal is bepaald niet eenkennig! We hebben dat geluid de laatste weken meer gehoord. Wie weet, is de tijd er ein delijk rijp voor? 21 tot 29 oktober Bezinningsweek 1961 in de kerken van Schiedam en Oud-Mathenesse. Zo staat het in het kleine vouw blad. In de kerken betekent: in alle kerken. De oecume nische gedachte die steeds meer veld wint, vindt een verblijdende uitdrukking in deze actie van een onver deelde Christenheid. In ver band met de, in het kader van deze week te organi seren, bijeenkomsten, wordt aan de verenigingen ver zocht in die week geen vergaderingen e.d. te beleg gen. Een verzoek dat wij gaarne doorgeven.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1961 | | pagina 11