EINDELIJK een volwassen winkelgalerij' aan de Mgr. Nolenslaan üe Schiedam so Gemeenschap HAVENBEDRIJF H. J. HERSBACH 146 Het Anjerfonds, vervolg In de praktijk te eenzijdig In 1960 werd slechts één aanvraag afgewezen, terwijl er 62 werden ingewilligd. Dit pleit overigens voor de aanvragers; niet voor het Fonds! De toegekende bedragen varieerden van circa 100 gulden tot 2.500 gulden. Van de 62 subsidies werden er niet minder dan 36 toegekend aan muziekverenigingen. Het be trof in de meeste gevallen de aanschaf van instrumen ten en uniformen. Aan andere kunstzaken werden slechts 5, aan jeugdverenigingen 2 en aan de overige organisaties samengevat onder Volksontwikkeling 19 subsidies toegekend. Betekent dit, dat alleen de muziek initiatieven ontplooit of dat alleen zij met tekorten kampt? Dat geloven we niet. De toekennin gen in de overige sectoren omvatten o.a. de inrichting van clubhuizen en de aanschaffing van naaimachines voor het werk onder de ongeorganiseerde jeugd. Wij weten zeker, dat ook in die richting alle behoeften nog niet gedekt zijn. Deze eenzijdigheid is niet de schuld en niet de bedoeling van het Anjerfonds. Waarschijnlijk ligt de oorzaak in de onbekendheid van de verenigingen met de mogelijkheden die er zijn. We hopen nu maar, dat deze onwetendheid wat Schiedam betreft nu tot het verleden behoort. P. is een graag geziene gast in elk huisgezin Gemoderniseerd zakkendragersbedrijf voor laden en lossen uit schepen, lich ters, wagons enz. van losgestorte en verpakte goederen. Levering van ex- peditiepersoneel p. uur, p. dag, p. week en langer, min. 8 uur. Hyar. draaibart kraan. Eventueel met fijp er, elektr. transportbanden van 6 en 13 mtr. Oosterstraat 71, Tel. 67135, Schiedam Vlaardineen: J. Simons, 2e Bierslootsteeg 5. Tel. K 1898-2738

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1961 | | pagina 14