ELF ELF ELF IN HET GOUD COMITÉ „OPGERUIMD STAAT NETJES" in volle actie WCUBT ÜV F. A. de W. 159 Het moeilijkst bepaalbare lichaam in onze samenleving is ongetwijfeld „de vereniging". Het is geen be drijf, geen individu, zelfs geen hu welijk. Het is zo maar een in los verband samengaan van gelijkge richte, echter tot niets verplichte, personen. Des te verwonderlijker is het, dat sommige van deze ongrijp bare substanties welhaast het eeuwige leven bezitten. Taaier dan een huwelijk, onver woestbaarder dan een bedrijf, door staan zij ongeschokt alle ups and downs van het maatschappelijke leven. De Schiedamse Toneelvereniging UTILE DULCI, opgericht 11-11-11, is het schoolvoorbeeld van een der gelijke vereniging. Vijftig jaar lang bestaan bij de gratie van het enthou siasme der leden is echt geen kleinig heid. Maar daar werd en wordt het gepresteerd. Naast de liefde tot het toneel heb ben de spelers maar één belang: het afdragen van het batig saldo der recette voor een liefdadig doel, of het opluisteren van een feest avond van de een of andere instel ling van algemeen nut. Nimmer werd ten eigen bate gespeeld! Daarom willen wij in onze geluk wensen aan het gouden U.D. niet nalaten ook onze dankbaarheid te calculeren. Dankbaarheid voor het voortdurende werk in de geest van de gemeenschap, lang reeds voor dat er sprake was van De Gemeen schap. Vandaag U.D. een hartelijk ap plaus, dat nu eens niet het spel geldt, maar dat een hulde bedoelt te zijn voor de beweegredenen die achter dat spel steken. Van harte, maar dan ook van harte, wensen wij jullie een gouden verenigings toekomst toe. P. Van links naar rechts: De heren J. J. Schipper (Plants.dienst), M.A. de Vries (Gem. Rei nigingsdienst), G. P. Verhulsdonk (Schied. Gemeenschap), P. v. d. Spek (Vakbew.), G. J. v. Amerongen (Onderwijs), W. H. Kloeseman (Politie), C. Brunt (Gemeentebest.). Op de voorgrond: R. J. S. Goettsch (Schied. Jeugdraad). In de lucht: Mevr. M. A. C. Taverne-van Campen (Vrouwenorganisaties). Burgemeester Peek houdt de leuze hoog. (Overgenomen uit de Nwe Schied. Courant) WEDEROM verlaat een verdien stelijk en toegewijd ambtenaar de gemeentedienst. De heer J. Oost- lander bereikte op 7 oktober jl. de pensioengerechtigde leeftijd. Een ieder die de scheidende function- naris kent (en dat zijn er velen!) zal hem node zien vertrekken, maar het is nu eenmaal in over heidsdienst gebruikelijk om op 65- jarige leeftijd „stil" te gaan leven, ongeacht het feit dat men lichamelijk en geestelijk nog best een paar jaren méé zou kunnen. Dus gaat hij per 1 november heen als directeur van de Gemeentelijke Dienst voor Sociale Zaken. We be hoeven hier op deze plaats de bete kenis van deze gemeentedienst voor onze samenleving niet te schetsen, maar wanneer ooit het accent valt op dienst, dan is het zeker bij deze gemeentelijke instelling. Klaarstaan voor de medemensen, die hulp en bijstand behoeven, dat is het wat van de aan deze dienst verbonden mensen wordt verwacht. Eenvoud kenmerkte steeds de heer Oostlander, die met trouw en toe wijding zijn taak heeft vervuld en daardoor de hoogste plaats bij die dienst heeft kunnen bereiken. Wij weten, dat het afscheid vooral hem zelf zwaar zal vallen, omdat zijn leven zo volkomen verweven was met zijn werk. Als ambteloos burger zal de heer Oostlander ongetwijfeld het con tact met zijn vele vrienden blijven onderhouden, want één van zijn kenmerkende eigenschappen was steeds zijn trouw aan hechte vriend schapsbanden. Als ambtenaar in ruste zal hij zeker kunnen blijven rekenen op de warme genegenheid, die zovelen hem toedragen en deze wetenschap zal hem het afscheid vergemakkelijken. Wij wensen de scheidende directeur nog vele jaren van actieve rust en goede gezondheid, opdat hij nog lang zijn plaats in onze samenleving zal kunnen vinden.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1961 | | pagina 11