de schiedamse gemeenschap Daarnaast werkt Schiedam aan de aanleg van meer wegen en wijken. Belangrijk wordt de verkeersader Horvathweg- Burgemeester van Haarenlaan. Over enkele jaren is er weer een brug over de Schie gereed, de Brandersbrug, bijna nog belangrijker dan de Proveniersbrug. Vanuit Rotterdam kan men dan over de Horvathweg, Branders- brug over de Schie, over de drie kilometer lange Burge meester van Haarenlaan naar Vlaardingen rijden. Dan zal het niet meer nodig zijn om van de enkele huidige verkeers ader gebruik te maken. Die tweede ader geeft via het nieuwe verkeersplein in het verlengde van de Broersvest en via de Proveniersbrug aansluiting met Schiedams cen trum, de Koemarkt. In het achterland gaat Schiedam in de komende maanden een miljoen kubieke meter zand spuiten op de polders bij Kethel. Daar zullen in de komende vijf jaar (voorlopig) drieduizend woningen worden ge bouwd. De duizenden nieuwe bewoners in het vroegere polderland zullen dan van de bruggen over de Schie en van de nieuwe wegen die als een netwerk over de verdwenen weilanden worden gelegd gebruik gaan maken. Beeld van een nieuwe stad. (Foto Ir. G. den Butter) ORGAAN VAN DE STICHTING Jaargang 13, no. 9, december 1961 Bureau: Plantage, Schiedam, tel. 68043 EREVOORZITTER: Mr. J. W. Peek, burgemeester van Schiedam. BESTUURSRAAD Dagelijks bestuur: F. A. de Wolff, voorzitter; E. A. Leenderts, secretaris: A. de Groot, penningmeester; G. W. van Bergen Walraven, B. Drukker, A. L. J. Kunze, mr. H. A. M. Roelants. Leden N.J. J. van Baarle, A.S. H. A. Blaisse R. J. S. Goettsch, K. J. Heyboer, A. de Jong, M. A. A. de Jonge, L. Kamp, P. Th. J. Kuyer, C. Landsbergen, mej. A. E. D. Noordegraaf, C. Rauws, P. Smit, A. M. Sunderman, mevrouw M. A. C. Taverne-Van Campen, G. P. Verhulsdonk, B. Vincent en A. van der Wel. REDACTIE-COMMISSIE: B. Drukker, P. Groenendaal, drs. P. Th. J. Kuyer, B. Vincent, F. A. de Wolff. Eindredactie en opmaak: A. Pfeifer. ADVERTENTIES: N.V. Kon. Ned. Boekdrukkerij H. A. M. Roelants. Lange Haven 141 Schiedam, tel. 69300. Giro 5858. ABONNEMENTEN: f 4,— per jaar of f 0,40 per nummer (giro 549934 t.n.v. De Schiedamse Gemeenschap). INHOUD pag. Kerstmis 1962185 Mr. N. J. Post 188 Groeten van ver 190 Dag, 1961193 Toneel in Schiedam194 Utrechtenaar nadert Schiedam 196 Van Schie tot Dam197 De stad in 1962 198 Sterrebos 201 L.O.M.-school 204 Schiedamse Muziekschool 206 Sporthal 208 Museum 210 Foto's in dit nummer o.a. N. Vermeulen Overneming van artikelen of gedeelten daarvan en foto's slechts met toestemming van de redactie.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1961 | | pagina 28