bestuur somen - dit kunnen wnor maken? 209 ORTHAL hebben het liedje al zo vaak gehoord, we weten het echt wel, dat een beetje ruimte hard nodig is. Natuurlijk, het is geen schouwburg. Het is een sport hal en het blijft dat. Maar... wie 'n sporthal niet eert is een schouwburg niet weerd. Ook het onderwijs kan voor het houden van zaalspelen tijdens de 'gym- uren' een nuttig gebruik van de hal maken. De hal zelf zal 28 x 42 meter groot worden met een podium (tevens te gebruiken als gymnastiekzaal) van 12 x 24 meter. Daaromheen heeft de ontwerper, architect S. T. Goslinga, de andere ruimten ge groepeerd, zoals was- en kleedlokalen, tribunes, toiletten, kantoren enz. Bovendien werd een kantine of foyerruimte in het plan opgenomen. Dat hele hapje zal zo'n slordige f 1.400.000 gaan kosten. Veel? Dat is de vraag nog! Want het gaat er niet om dat u of ik zo'n opstalletje neerzetten. Hier heeft een gemeenschap van tachtig duizend mensen, compleet met middenstand, grote, middelgrote en kleine industrie, banken, handels zaken en noem maar op, belang bij. Dat is het nieuwe, het durvende Schiedam. We weten: er is veel veranderd in onze stad. De oude, muffe geest is na de oorlog door een frisse wind weggeblazen. Slechts zelden hoort men nog kakelen over het kleine stadje, dat voor 'n stuiver gesticht, nooit een gulden kan worden. Dat zijn de nietes-zeggers. Wij zeggen: welles! Burgers en bestuur zullen de schouders eronder zetten en de hal ZAL er komen. Schiedammers, wij praten (nog) niet over een gironummer. Maar als het komt, zorg dan dat het roodgloeiend loopt! Pf.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1961 | | pagina 37