LIEVEM VAN SCHIE TOT DAM VAN SCHIE TOT DAM VAN SCHIE TOT DAM VA i 242 Financiering bedrijfsuitbreiding, machines, tophypotheken, autofinanc. etc. T.S.F. Wie meent, dat achter het letterwoord T.S.F. zich de tennisvereniging „The Smashing Fools" verschuilt, hoeft bij ons geen grijnslach te verwachten. Het zijn na tuurlijk „The Smashing Fellows". Naast het drijven van een club houden de „kaerels" zich ook onledig met het uitgeven van een clubblad. Dat blad maakt onze bewondering los. Op het punt van verenigings organen zijn we bepaald niet verwend. De meeste bedekken door een vodderig omslag een gortdroge in houd, die misschien door le den, zeker niet door buiten staanders kan worden ver stouwd. Niet zo „the smasher", het lijfblad van T.S.F. De (gestencilde) uit voering is bijzonder ver zorgd, de illustraties zijn goed getekend en de inhoud is genietbaar oubollig, ook voor wie Pietje en Mietje geen levende kennissen zijn. Het decembernummer had als „extra" zelfs met de hand gekleurde illustraties. Daarom durven wij de re- daktieleden henny figée en peter wilschut (ja zetter, kleine letter, ze zijn nog niet zo groot) een voorbeeld noemen voor alle clubblad- redakties in onze stad. KUNSTKLAS Van 20 februari af zal er ook voor volwassenen in het museum een kunstklas zijn. Op de 1e en 3e dinsdag van de maand van 8 tot 10 uur onder leiding van Luuk Schol ten. ledereen (zelfs het zwar te schaap van de familie) kan zich, schriftelijk, onder opgave van leeftijd melden bij het museum. Als tege moetkoming in de kosten die dit werk met zich brengt (zo wordt o.a. het materiaal ter beschikking gesteld) wordt een bedrag van vijf gulden per maand gevraagd. UW GELD Lieve lezer, als warmbloedig donateur u heeft de eerste bladzijde toch ge lezen? Anders direct doen! als warmbloedig dona teur dan, zult u ongetwijfeld ons de rompslomp van vele kwitanties willen besparen. De jaargang is met dit num mer ten einde. Dat betekent, dat wij gaarne rekenen op uw donatie voor het nieuwe jaar. Bespaar ons dus rompslomp (een mooi woord ovei igens) en uzelf incassokosten door uw donatie minimaal VIER GULDEN nu al aan de Schiedamse Gemeenschap over te maken. Dat kan op giro 54 99 34 bij de Ned. Midden- standsbank bij R. Mees Zoonen contant bij bureau S.G. Plantage. VOORPLAAT Jan Schaper Is verrukt van oud-Schiedam. Dat hij oog heeft voor de verstilde schoonheid van een Hol landse stad, bewijst zijn foto op het omslag. Rechts is nog juist een hoek te zien van de oude graanbeurs. Op de achtergrond rijst molen „De Drie Koorenbloemen" op, staande op het kruispunt Vlaardingerdijk - Nieuwe Damlaan. Jong Schiedam huppelt onbekommerd over het fragiele bruggetje. Ge lukkig dat de plannen om deze fraaie oevei verbinding te slopen nu, naar we menen, voorgoed van de baan zijn. De foto toont duidelijk welk onherstelbaar verlies dat voor het gezicht van de oude stad zou hebben be tekend. BOEK Welke nurks zei ook weer, dat van of over Schiedam geen boeken bestaan Al leen in dit nummer al wordt over drie boekwerken ge sproken, die het heden of verleden van onze stad tot onderwerp hebben. We willen uw aandacht eventjes vestigen op een ors boek, dat in maart ver schijnen gaat. Het heet „Schiedam in de tweede helft van de negentiende eeuw". Een forse titel dus ook. Het boek behandelt, his torisch verantwoord maar daarom niet minder lees baar, de lotgevallen van onze stad op het breukvlak van twee perioden. Het oude Schiedam van de mout wijnindustrie, de stad der zwarte branderijen, sterft in de jaren rond 1880. De nieuwe tijd stapt binnen en dat betekent voor Schiedam een economische omzwaai van branderijen naar scheepswerven, van drank naar metaal. Van dit alles vertelt ons de schrijver in een viertal hoofdstukken, waarin ook de levensomstandigheden van de Schiedammer in die dagen boeiend zijn ver werkt. Het boek zal niet in de handel verschijnen. Men kan het echter be stellen bij N.V. Drukkerij De Eendracht, Postbus 63, Schiedam. De prijzen zijn: ingenaaid f 5,25; gebonden f 7. MUSEUM C.V. Een warm gedraaid museum schakelt weer, in welover wogen tempo, van tentoon stelling naar tentoonstelling. Er is altijd wat belangwek kends te zien in Schiedam. Op 19 januari kreeg men toegang tot de schilderijen van Ernst Vijlbrief en De piano's van Vic Gentils (waarover elders in dit num mer meer). Roem der Ro mantiek zal nog tot 11 fe bruari te zien zijn. Dan, op de 23e van deze maand, opent een expositie van Gebruiksgrafiek van ontwerpers verenigd in de Gebonden Kunsten Fede ratie. Tegelijkertijd wordt beeldend werk getoond van de in Nederland wonende Amerikaanse kunstenaar Mike Podulke. Dertien april (13 april! brrr....) zullen de zalen weer een heel ander ver haal vertellen. Het verhaal van wat door Nederlanders over het oude rijk der farao's aan het licht is gebracht. Nederlandse opgravin gen in Egypte belooft bij zonder boeiend te worden. GIDS De GIDS VOOR SCHIEDAM is er! En als ie er nog niet is, dan komt ie heel gauw. Bijna zeventig bladzijden vol namen, adressen, ope ningstijden van al wat voor een Schiedammer van nut kan zijn. Weet u altijd wanneer het Sportfondsenbad open, wan neer de drogist gesloten is, of waar en hoe u uw rijbewijs moet aanvragen of verlengen Het boekje brengt uitkomst! Bovendien ligt achterin een keurige, kleurige plattegrond inge- vouwen met een straten- lijst. De plattegrond is hele maal „bij" en dat zegt wat in een stad die zich onop houdelijk uitbreidt. Het be tekent ookniet meer vruch teloos vragen aan voorbij gangers in Nieuwland naar nieuwe straten, die zij ook niet weten. Met de Gids komt men er altijd. Voor het zakgeld-bedragje van één gulden wordt hij uw eigendom. De V.V.V. en alle goede boekhandels heb ben hem in voorraad. schildersbedrijf Telefoon 6 4014 Talmalaan 16 - Schiedam 5 Alle voorkomende Schilderwerkzaamheden Gunstige voorwaarden Discrete behandeling Alleen serieuze candidaten kunnen schrijven aan Postbus 233 - Schiedam

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1962 | | pagina 18