de schiedamse gemeenschap OEF!! 231 ORGAAN VAN DE STICHTING Jaargang 13, no. 10, februari 1962 Bureau: Plantage, Schiedam, tel. 68043 EREVOORZITTER: Mr. J. W. Peek, burgemeester van Schiedam. BESTUURSRAAD Dagelijks bestuur: F. A. de Wolff, voorzitter; E. A. Leenderts, secretaris; A. de Groot, penningmeester; G. W. van Bergen Walraven, B. Drukker, A. L. J. Kunze, mr. H. A. M. Roelants. Leden: N.J. J. van Baarle, A. S. H. A. Blaisse, R. J. S. Goettsch, K. J. Heyboer, A. de Jong, M.A. A. de Jonge, L. Kamp, P. Th. J. Kuyer, C. Landsbergen, mej. A. E. D. Noordegraaf, C. Rauws, P. Smit, A. M. Sunderman, mevrouw M. A. C. Taverne-Van Campen, G. P. Verhulsdonk, B. Vincent en A. van der Wel. REDACTIE-COMMISSIE: B. Drukker, P. Groenendaal, drs. P. Th. J. Kuyer, B. Vintent, F. A. de Wolff. Eindredactie en opmaak: A. Pfeifer. ADVERTENTIES: N.V. Kon. Ned. Boekdrukkerij H. A. M. Roelants, Lange Haven 141 Schiedam, tel. 69300. Giro 5858. ABONNEMENTEN: f 4,per jaar of f 0,40 per nummer (giro 549934 t.n.v. De Schiedamse Gemeenschap). INHOUD pag. V/c Gentils232 In onze venster/ijst233 Dick Bos234 De Waterpoorter236 Sint Janskerk V238 Voorlichting240 M. P. Heyboer241 Oud-Schiedam241 Van Schie tot Dam242 Foto's in dit nummer o.a. N. Vermeulen Overneming van artikelen of gedeelten daarvan en foto's slechts met toestemming van de redactie. We hebben het doorstaan. Jaargang 13 is met dit nummer zonder struikelen ten einde gebracht. Bijgelovig? Nee, dat zijn we niet; wel een beetje opgelucht. Opgelucht ja, omdat er in Schiedam weer zo veel (goeds) is gebeurd en omdat uw blad het heeft klaargespeeld daarvan een getrouwe spiegel te zijn. Dertien ja ren al! Nog altijd herhalen we onszelf niet; geen enkel artikel werd ooit tweemaal geplaatst. Tevreden zegt u? Natuurlijk is het plezierig ais uit Pakistan en Australië en noem-maar-op wordt verteld, dat men er ons blad verslindt. Lees het kerstnummer er maar op na. Maar in Schiedam Hoe zit het daar? Wordt het daar ook verslonden of op andere wijze intensief verwerkt? We vinden nog altijd onze arm te kort en de oren, waaraan we zo graag zouden willen trekken, te ver weg. Het is dus niet vreemd, als wij nu een andere hand aan ons armpje gaan monteren. Een hand die wenkt, van: ,,kom 'ns dichterbij"; een hand die grijpt, zo: „even stilstaan en luisteren". Dierbare abonné s, van nu af aan bent u geen abonné meer. Want wat is een abonné? Een betaler, die zijn (lees)waar krijgt enverder niets. Maar u bent veel meer. U bent een lid van de Schiedamse gemeenschap. Uw stad is uw woning en wat daar geschiedtgaat u ter harte. Daarom leest u de spiegel van die ge meenschap; ons blad. Maar daarin steunt u ook de bron waaruit dat voortkomt, namelijk de Schiedamse Gemeenschap (met hoofdletter dit keer). Het werk van die Gemeenschap is juist u, abonné's, zo goed bekend. En daarom werd met één pennestreek u van een kil abonné tot een warmvoelend DONATEUR getransformeerd. Donateurs van de Schiedamse Gemeenschap betalen een minimum donatie van vier gulden per jaar en ontvangen daarvoor het maand blad gratis. Er is niets veranderd? Natuurlijk wel! Nu ontvangt u voor uw donatie nog uitsluitend het blad. Maar het is lang niet onmogelijk dat uw donateurschap binnenkort nog andere voordelen brengt. In die richting wordt gedacht en gewerkt. De meest praktische manier om een goed donateur te blijven ofte worden, kunt u op bladzijde 242 in Van Schie tot Dam vinden. Lees het er maar eens goed op na. P.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1962 | | pagina 7