bij 'm over de vloer, dag en nach, en as tie 't goed op z'n heupe had, dan hoorde je-n-m al strate ver in z'n bijbel leze. Maar dat wijf van Sluf, da was 't erregste. Die had een goeie nering, maar ze viel hardstikke dood op 'n hallefie. Verleje was ze zellefs nog bij d'r op 't hoffie an 't raam komme schreeuwe, dat de bure 't vooral maar hore zouwe. Toevallig had ze 'n gulden, en ze riep door de raam terug dasse effe zou wachten, dan kon ze twee kwartjes krijge, maar ze mos eers afstrijke, want een ijzer blijf nie heet. Nou, daar had toen vrouw Sluf geen boodschap an. En die maar an 't schelden. Wat 'n spektakel! 'n Mens kon ommers geen twee dinge tegelijk doen, behalleve op zekere plaas. Affijn, ze had dan die twee kwarretjes gekrege, en nou had zij gistere weer een maatje olie magge poffe. Anders, ze bleef liefst bij vrouw Sluf uit de buurt. Die darm had me toch 'n bek! Je kon 'm met 'n strootje ope- make, maar je kreeg 'm nog nie dich met 'n slag boom. Affijn ze zag d'r gelukkig nie. Ze ging in die nieuwe drogisterij van hoe hiette die ook weer? Ze had 't op de punt van d'r tong. Ze was anders nie bang, ze kon nog van zich afbijte, reken maar. Daar was de tram! Of niet? nee, 't spoor lee an de andere kant 't Was 'n dichte kar, potdich, maar 't stonk dat je d'r van zou overgeve. Zeker van 't abbetwaar waar je van die darm- slijmerije had. D'r broer had 'r gewerkt en die had 't 'r uitgelegd, 't Stonk daar net so as die eeste hier in de stad bij Blomsnijer as ze d'r graan in droogde dat van 't zeewater geleje had. Ja, d'r broer had 'r

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1962 | | pagina 22