DE LINDENHOF Ik zal ze u eerst even voorstellen: de Kwikstaarten, de Sperwers, de Valken, het Arendsnest, de Ford, de Vikings, de Margrieten, de Vossen en de Eek hoorns. De namen zijn eens door de kinderen zelf gekozen, maar de groepsleden en de leiders en leid sters van nu zullen warempel niet meer weten wan neer en waarom deze namen in gebruik kwamen. De lezers moeten zelf maar eens n.a.v. de naam raden wat de jongens- en wat de meisjesgroepen zijn. Wat nu volgt, is dus een weergave met mijn eigen woorden van wat een afgevaardigde van iedere groep met mij heeft besproken. Daar zullen zeker dingen bij zijn waarover verschillende mensen zich zullen verbazen. Het is niet gemakkelijk, zelfs vaak erg moei lijk, om niet thuis in het gewone gezinsverband te kunnen opgroeien. Er kunnen vele verschillende rede nen zijn en meestal is het door een samengaan van meer dan één reden, dat het besluit genomen moet worden om een kind uit huis te plaatsen. Dat is dan een moeilijke beslissing voor ouders en/of mede verantwoordelijke andere volwassenen, maar nog veel moeilijker is het voor een kind om zo'n beslissing te begrijpen en te aanvaarden. Meestal lukt dat niet of maar zeer ten dele en daarom heeft bijna ieder kind, dat in de Lindenhof komt, bij alle problemen ook nog de vraag: „waarom moet ik hier zijn?" En nog vele andere vragen bovendien, waarvan ik er maar enkele kan noemen. Hoe lang zal ik moeten blijven? Wat gaat er met me gebeuren? Mag ik mijn

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1962 | | pagina 34