berijmd catalogiseren 66 68 stuurmanloze vier en toen ineens toen de zon niet meer op het plankje scheen zag ik ze goed de roeiers de vier zonder stuur en weer was het dat water dat het belangrijkste was ze roeiden maar ze gingen weg uit het schilderij waarheen vraag niet zeg niet (foto Hans Visser) 29 vijver bruin beschaduwd 1951 weer dat water zo maar mysterie in bruine vegen het is onpeilbaar diep waar woont dat waterbeest dat kleine k:nderen altijd toffies geeft? 47 kruis van kanalen 1953 bij het kruis van kanalen is een meisje verdronken is het lang geleden het gras heeft er geen weet van en ook de bloemen niet dat is niet erg ze zijn er alleen voor zich zelf en de mensen die nog leven soms ook voor de doden daarom zijn ze mooi zonder meer 79 tweetakt's paard 1958 dank, lieve god, dat die dag de zon weer scheen 's morgens kwam het paard voor zijn klontje even heb ik hem nerveuze huid gestreeld toen draafde het weer weg blij met zijn zestien poten 44 vrouw speelt met hond toen een vrouw met haar hond speelde werd ze vrouwer dan vrouw zo jong zo lenig dat ze de hond niet beschaamde 90 kleine tuin 1959 hij heeft de kleine tuin verpest zo maar omdat hij het was aan zijn grote lompe voeten kleeft het bloed van de bloemen jan e. van gelderen schreef de^e gedichten als een hommage aan de overleden schilder job /Jansen, ai ens werken enkele weken geleden in hei stedelijk museum van ^Schiedam werden tentoongesteld, de afbeelding toont het schilderij stuurman loze vier".

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1963 | | pagina 14