WE WILDEN WEL EENS WETEN 59 We wilden wel eens weten hoe, na vijftien jaren, de Schiedamse burger over de Schiedamse Gemeenschap denkt. Daarom stuurden we aan een honderdtal vol komen willekeurige adressen een brief met als belangrijkste vraag ons eens te laten horen wat de ontvanger van de S.G. weet. Voorts vroegen we wat men de meest in 't oog springende activiteit acht, wat men als een tekortkoming ziet en wat men in ons werk waardeert of juist niet waardeert. Er kwam een redelijk aantal antwoorden binnen. Te veel helaas om zelfs maar in gedeelten op te nemen. Daarom geven we hieronder een vrij willekeurige bloemlezing uit de antwoorden. N.N. Vrijwel niets. Mevr. E. j. v. D. H. Over het alge meen uit men de klacht, dat men ondanks het wonen met velen op een trap of in een flat zo bitter weinig contact met elkaar heeft. Daarom ben ik de mening toege daan, dat de Schiedamse Gemeen schap met haar werk moet blijven doorgaan, teneinde alle lagen van onze stadsbevolking te binden bij diverse gelegenheden, zoals her denking gevallenen, feestweek enz. Wat ik persoonlijk in uw werk zeer waardeer, dat zijn de dagkampen voor de kinderen. E.v.D. De meest in het oog sprin gende activiteit is natuurlijk de vakantieweek, voor vele Schiedam mers is de S.G. de vakantieweek. Dit kan men dus een tekortkoming omtrent de voorlichting noemen. In strijd met de kermis-exploitanten menen we dat in de toekomst de vakantieweek toch in een andere tijd georganiseerd moet worden. Omtrent een directer contact met de Schiedammers willen we advi seren jaarlijks een bijeenkomst te organiseren als bij het afscheid van de heer Groenendaal. Hieruit zullen beslist frisse ideeën naar voren komen. M.v.D. 1. Weet niets af van de S.G. 2. De meest in het oog springende activiteit van de S.G. vind ik, dat zij de kinderspelen organiseren. 3. Met bovenstaande kennis van zaken zou het onredelijk zijn te oordelen of de S.G. tekort komingen heeft. 4. Dat ik de S.G. waardeer moge blijken uit het feit dat ik als „meeloper" de moeite genomen heb u deze regels te schrijven en de postzegel (voor antwoord. Red.) niet ten eigen bate heb willen aanwenden. K. de G. Mijn kritiek geldt dan ook niet zo zeer de Schiedamse Gemeen schap, dan wel de gemeenschap van Schiedammers. De activiteiten van de S.G. vinden veel te weinig weer klank bij de Schiedamse bevolking. Weinig bezoekers aan de toneel wedstrijdvoorstellingen. Schouw burgplannen in de grond geboord door een paar kortzichtige be woners van onze geliefde vaderstad, etc Naar mijn mening juicht de redactie van de maandblad wel eens te veel „hoe GROEN is mijn DAAL", maar zo paradijselijk als zij het soms in hun artikelen voorstellen, is het in Schiedam nu ook weer niet. N.N. Weet niet veel meer dan het houten gebouwtje, alwaar het niet mogelijk bleek een behoorlijke plat tegrond van Schiedam te verkrijgen door een niet-stadgenoot. (Tegen deze aantijging moeten wij ons verdedigen door N.N. er op te wijzen, dat sedert 1 maart 1962 bij de V.V.V. en bij elke boekhandel hier ter stede verkrijgbaar is de Gids voor Schiedam, voorzien van een complete plattegrond met straten lijst.) Mevr. C. M. C.-B. De mooiste akti- viteit van uw Gemeenschap vind ik de vakantieweken voor de kinderen. „De fijne weken in Hoek van Hol land", zo zeggen onze kinderen. Als de ouders weinig tijd hebben, zoals wij, een druk zakenleven, vind ik het voor de kinderen geweldig, dat ze toch enkele weken goed zijn ver zorgd en prettig worden bezig ge houden, onder goede leiding. Een hele geruststelling in deze tijd van druk verkeer en allerlei ongelukken. De S. Omdat „woorden en daden" in het vijftienjarig bestaan van de Stichting De Schiedamse Gemeen schap op zulk een gelukkige wijze gepaard waren, is haar geschiedenis tot heden geen teleurstelling ge worden. Wanneer wordt gezien het vele dat ten nutte van anderen is be reikt, en daarnaast een open oog is voor het wenselijke dat met ver eende krachtsinspanning nog tot stand kan komen, is het blijvend bestaansrecht van de S.G. een be gerenswaardige zaak. De bekwaam heid der bestuurders is bekend en hun ambitie mag voor elke orga nisatie die in deze gemeenschap is opgenomen, een prikkel zijn om de samenwerking volledig tot ont plooiing te brengen. Dit alles tot bloei van het verenigingsleven in onze goede stad Schiedam.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1963 | | pagina 7