de schiedamse gemeenschap RIDDER ROELANTS 281 ORGAAN VAN DE STICHTING Jaargang 15, no. 10, januari 1964 bureau: Plantage, Schiedam, tel. 68043 EREVOORZITTER: Mr. J. W. Peek, burgemeester van Schiedam. BESTUURSRAAD Dagelijks bestuur: F. A. de Wolff, voorzitter: E. A. Leenderts, secretaris; mr. H.A.M. Roelants, penningmeester; G. W. van Bergen Walraven, B. Drukker, A. de Groot, A. L. J. Kunze. Leden: N.J.J, v. Baarle, Mr. A.S.H.A. Blaisse, P. Groenendaal, K. J. Heyboer, A. de Jong, M. A. A. de Jonge, H. Jong man, L. Kamp, P. Th. J. Kuyer, mej. A. E. D. Noordegraaf, A. W. M. Odé, C. Rauws, P. Smit, A. M. Sunderman, mevrouw M. A. C. Taverne-Van Campen, G. P. Verhu Is- donk, B. Vincent en A. van der Wel. REDACTIE-COMMISSIE: B. Drukker, P. Groenendaal, drs. P. Th. J. Kuyer, B. Vincent, F. A. de Wolff. Eindredactie en opmaak: A. Pfeifer. ADVERTENTIES: N.V. Kon. Ned. Boekdrukkerij H. A. M. Roelants. Lange Haven 141 Schiedam, tel. 60260. Giro 5858. DONATIES: minimaal f 5,per jaar. Losse nummers f 0,50 (giro 549934 t.n.v. De Schiedamse Gemeenschap). INHOUD pag. Rede Prof. dr.T.T. ten Have 282-289 Rede M. Holl290-293 Rede Mr. J. W. Peek 294 Fluit Arena295 Van Schie tot Dam 296 Overneming van artikelen of gedeelten daarvan en foto's slechts met toestemming van de redactie. Het was voor ons D.B.-lid, Mr. H. A. M. Roelants, op 27 december 1963 ongetwijfeld een onvergetelijke dag, toen hij zijn 40-jarig jubi leum vierde alsoudstedirekteur van de N.V. Koninklijke Nederlandsche Boekdrukkerij H.A.M. Roelants. Zoals eens zijn bedrijf het predicaat Koninklijk" verwierf, zo is thans de heer Roelants een hoge konink lijke onderscheiding ten deel gevallen. Van ganser harte willen wij hem ook in ons maandblad, dat bij „Roelants" altijd uitstekend verzorgd werd, met deze welverdiende onderscheiding gelukwensen. Samen met zijn neef, de heer H. L. Jonker Roelants, heeft hij de goede naam van de Koninklijke Roelants weten te handhaven en te ver breiden, zodat „Roelants-Schiedam" tot ver buiten stads- en lands grenzen een begrip is geworden. Wanneer ik deze regels schrijf realiseer ik mij, dat ik het voorrecht heb de heer Roelants al méér dan 30 jaar te kennen en dat onze wegen zich gedurende al die jaren op het stedelijke verenigingsvlak nogal eens hebben gekruist om ten slotte uit te lopen op een reeds meer dan 15-jarige zeer plezierige samenwerking in het D.B. van onze Stichting. Ik heb grote bewondering en waardering voor wat de heer Roelants steeds in het belang der gemeenschap heeft gedaan, vooral ook voor de wijze waaróp. Hij is geen man van veel woorden, maar met een rustig, bezonken oordeel, dat vaak tot basis diende voor te nemen besluiten. Mr. Roelants vond altijd tijd en gelegenheid om naast zijn drukke zakelijke werkkring iets voor zijn stad te doen. Bij de vele activi teiten, die hij heeft ontplooid, denk ik wel in het bijzonder aan zijn initiatief en bezielende leiding bij de groots-opgezette en voor treffelijk georganiseerde bloemententoonstelling „Polyantha", die zeker een blijvend succes zou zijn geweest, ware het niet dat de oorlog hieraan in 1939 een abrupt einde maakte. Zijn grote liefde voor de stad Schiedam bracht hem er telkens weer toe de stedelijke gemeenschap te dienen en het is dan ook begrijpelijk, c'c"- toen in 1948 de Schiedamse Gemeenschap werd opgericht hij tot de oprichters behoorde en sindsdien onafgebroken deel uit maakte van het Dagelijks Bestuur. Zoals de naam Roelants onverbrekelijk verbonden is aan het bedrijf, zo hoop ik, dat deze naam ook in de toekomst nauw verbonden zal blijven aan het gemeenschapsleven van Schiedam. De verdiensten van Mr. H. A. M. Roelants zijn nu erkend door een hoge koninklijke onderscheiding. Wij zijn vrienden brengen hem hulde en dank, trots als we toch ook zijn, dat méér dan 15 jaar van het veertig jaar verbonden zijn aan het bedrijf, aan het werk van onze Stichting waren gewijd en toegewijd! Moge hij met voldoening op zijn werk mét en vóór de gemeenschap blijven terugzien, het gemeenschapswerk, dat in zijn leven altijd zulk een grote plaats inneemt. F. A. de W. Op de omslag: Mr. H. A. M. Roelants, gefotografeerd door Hans Visser

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1964 | | pagina 5