VAN SCHIE TOT DAM VAN SCHIE TOT DAM VAN SCHIE TOT DAM VA I 20 BESTUURSRAAD Door vertrek naar elders en als gevolg van de jaarvergaderingen der afdelingen zijn verschillende wijzigingen in de Bestuuis- raad van onze stichting ontstaan. Over het vertrek van de stads-archivaris, ons mede-redactielid drs. P. Th. J. Kuijer, leest u elders in dit nummer. Daarnaast echter heeft ook de heer N. J. J. van Baarle afscheid van de Bestuursraad genomen. Ruim elf jaar heeft hij daarin zitting gehad als voorzitter van de afdeling Culturele Ontwikkeling. Voor een nieuwe bestuursperiode stelde hij zich niet meer beschikbaar. Zijn taak zal worden over genomen door de nieuwe voorzitter van deze afdeling, de heer J. H. M. Schaeffer. Na een zittingsperiode van één jaar is wegens verhuizing afgetreden de heer A. W. M. Odé, voorzitter van de Schie- damse Jeugdraad en als zodanig deel uit makend van onze Bestuursraad. De nieuwe voorzitter van de S. J. R., clubhuisleider C. A. Henrion Verpoorten, zal hem gaan vervangen. SPORTHAL Hij moet er komen en.hij zal er komen! zegt de S.B.L.O. De steentjesactie, met een resultaat in één avond van bijna tien mille, is zeker niet mislukt. Al hadden sommigen zich betere resultaten gedacht. Eén ding is echter bereikt: de sporthal heeft nu definitief de belangstelling van de burgerij getrokken. Het is nu zaak die interesse niet te laten verflauwen. Het restant van de steentjes zal binnenkort in een tweede actie of op andere wijze aan de man gebracht moeten worden. Het kon wel eens zijn dat de resterende 40.000 steentjes veel gemakke lijker verkoopbaar blijken dan de eerste 20.000. De akker is goed geploegd! Met wat milde publiciteitsregen zal het sporthalplantje dit voorjaar zeker wortel willen schieten om, wie weet, reeds deze zomer tot een flinke boom uit te groeien. VERKEER Beste man-achter-het-stuur Een paar weken geleden heb ik een klein meisje zien overrijden. Ik zag haar vader naar haar toe rennen en ik zag hoe hij haar tegen zich aandrukte, terwijl zij krampte in haar doodstrijd. Ik zag de ineen storting van alle hoopvolle verwachtingen, van alle plannen die voor dit kleine meisje waren gemaakt en ik zag de verbijsterde wanhoop op het gezicht van de vader. Alles wat ik doen kon was bidden. Bidden, dat dit nooit meer zou gebeuren. Vandaag is mijn dochtertje zes jaar oud voor het eerst naar school gegaan, droefgeestig nagekeken door haar spaniël Joep, die al zijn twijfel uitjankte aan het nut van naar school gaan. Vanavond hebben we samen over de school gepraat. Ze heeft me ver teld over het meisje dat voor haar zit, een meisje met blonde krulletjes, over een jongen die alsmaar gezichten trok, over de juffrouw, die echt waar alles ziet, ook al staat ze met haar rug naar de klas. We hebben gepraat over een heleboel dingen. Nu, terwijl ik dit schrijf, slaapt ze. Ze slaapt, zo diep als alleen kinderen slapen kunnen, met haar lievelingspop in haar armen. Als die pop stuk gaat, als ze zich in haar vingers snijdt of haar knieën kapot valt, dan kan ik haar helpen en troosten. Maar die straat.als ze die straat over- streekt, dan is ze in UW handen. Hoe graag ik ook zou willen, ik kan niet altijd bij haar zijn en daarom vraag ik u die dit leest: help mij op haar te passen. Alstublieft, rijd voorzichtig, rijd langzaam in de buurt van scholen en bij kruispunten. En probeer er alstublieft aan te denken, dat kinderen soms vanachter een gepar keerde auto komen hollen. Laat mij mijn dochtertje houden. Mijn diepe dank, voor alles wat u voor haar wilt doen Met vriendelijke groeten, een vader. VUIL De verschillende acties van ons comité „Houdt uw stad rein" hebben niet veel ge holpen. We vinden het langzamerhand een normale zaak in een vervuilend land te wonen. Ons stadsbestuur is echter niet van zins zich daarbij neer te leggen. Het meent dat, waar vaderlijke vermaningen en vriendelijke woorden niet meer helpen, een tuchtigende hand het enige middel is. Daarom is de bestrijding van onze publieke vervuiling in handen gelegd van de politie. Men zegt, dat sindsdien in de hal van het politiebureau een bordje hangt: „H.H. Agenten Voor het uitrukken Voeten Vegen!" Overigens heeft onze politie de publiciteit van een en ander krachtig en modern aan gepakt. De plaatselijke pers besteedt er dan ook regelmatig ruime aandacht aan. Om de tuchtiging voor overtreders der zindelijkheidswet goed voelbaar te maken is onlangs de maximumboete van dertig op honderdtwintig gulden gebracht. Werp dus voortaan uw Schiedamse Gemeenschap niet meer in de goot; het kan u een weekloon kosten. Besteed het dan liever aan een verhoging van uw donatie! Rector en leraren van het Stedelijk Gymnasium anno 1895. Onze lezers hielpen ons aan de namen. Staande v.l.n.r.: L. P. J. Vermeulen, Dr. W. A. Lehman de Lehnsfeld, M. Horn, Dr. K. Heeringa en Dr. J. L. Liezenberg. Zittend v.l.n.r.: Dr. N. M. Kam, Dr. W. G. v. d. Weerd, Dr. C. J. Vinkesteyn (rector), Dr. B. Koster en Dr. W. J. Steenhuis.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1964 | | pagina 20