G. W. VAN „Ik wil zoveel doen, ik wil alles doen, maar dat gaat nu eenmaal niet" 35 Deze woorden typeren de man, die zich méér dan 10 jaar metterdaad gewijd heeft aan het werk van de Schiedamse Gemeenschap. Aanvankelijk als voorzitter van de V.V.V. q.q.lid van de Bestuursraad en daarna nu ook al weer ruim 8 jaar als lid en vice-voorzitter van het Dagelijks Bestuur. Deze werkzame periode is nu afgesloten, want helaas heeft de heer Van Bergen Walraven gemeend zijn functie in het Dagelijks Bestuur te moeten neerleggen. Dit besluit moeten wij respecteren, maar hij zal daar gemist worden. Immers: hij ontbrak zelden of nooit op de vergaderingen. Vooral de wekelijkse D.B.-vergaderingen vragen steeds weer extra inspanning en veel tijd, in het bijzonder wanneer je in het dagelijkse leven ook nog aan het hoofd staat van een zo omvangrijk en snel groeiend bedrijf als de HAV-Bank, om niet te spreken van de vele andere functies, die hij in én buiten Schiedam heeft be kleed en nog bekleedt! Ger van Bergen Walraven, het spijt ons, dat je ons „team" gaat verlaten. Je plaats zal wel weer door een ander worden ingenomen, maar toch: je laat een lege plaats achter. En wanneer ik zeg, dat wij je zullen missen, dan is dat niet zo maar een frase. Je vriendschap, je toewijding, je wezenlijke belangstelling voor het werk van de S.G., maar ook voor alles wat er in jouw stad Schiedam gebeurde, betekenden voor ons allen zéér veel. Je was niet alleen aanwézig op onze talrijke vergaderingen, je belééfde ze intens en je had een groot aandeel in de discussies, waaraan je altijd plezierig-scherp deelnam en die daardoor aan de besprekingen een levendig karakter gaven. Deze discussies bepaalden mede het gemeenschapspatroon. Kortom: jouw aandeel in het werk van de Schiedamse Gemeenschap is van grote betekenis geweest, groter dan je zelf ooit zult willen toegeven. Nu je ons gaat verlaten past ons een woord van dank. Ik gebruik hier geen superlatieven; dat zou aan dit zo hartelijk gemeende afscheidswoord maar afbreuk doen. De herinnering aan je waarachtige culturele belang stelling en sociale bewogenheid zal ons altijd bijblijven. Schiedam heeft nu reeds véél, heel véél aan je te dan ken. Je vrienden van het D.B. willen deze dankbaarheid vertolken. FREEK DE WOLFF

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1964 | | pagina 11