I0 II S~"" 43 De woningen liggen niet aan galerijen, maar geschaard om een drietal trappenhuizen, elk met een zespersoons lift. Uitgerust met centrale verwarming, warm water op alle tappunten en gerieflijke, moderne keukens worden het flats van het luxe type. Op de afbeelding is al te zien, dat in de voorgevel gestreefd is naar grote contrasten in de kleurstelling. Naast een donkere, bijna paars gekleurde, steensoort voor de muurdelen worden de balustraden van witte, geglazuurde steen gemaakt. Dat grote contrast zal de gevel een levendig aanzien geven. Tegenover dit hoog oprijzende gebouw is aan de oost zijde van de Nieuwe Damlaan een laag en breed bouwwerk ontworpen door het architectenbureau W. J. Fiolet in opdracht van de N.V. Stadhuisplein. Met de voorgevel gekeerd naar de Van Haarenlaan komt daar, op een onderlaag hoger dan normaal, een drie tal woonlagen. Het leeuwedeel van de gelijkvloerse ruimte zal worden ingenomen door een hotel, café en restaurant; daarnaast komt een tweetal winkels. Over nut en noodzaak van een nieuw horeca-bedrijf in Schiedam en in het bijzonder in de wijk Nieuwland hoeven we niet veel te zeggen. Zeer ingenomen zal een aantal Schiedamse burgers zijn met het bericht, dat in de diepe kelder enige kegelbanen worden aan gelegd. Misschien komt er zelfs een bowlingcentrum! De hotelkamers 17 tweepersoonskamers liggen op de eerste woonlaag. Daar boven komen negen luxe flats met 3 kamers van het type maisonnette. Zij zullen voor een groot deel in gebruik komen als dienstwoning. Voor het hotel komt voldoende ruimte voor een gezellig terras. Langs de Nieuwe Damlaan komt voorts te liggen de showroom van een garage bedrijf, dat zal doorlopen tot aan de Loeffstraat. Voorts komt bij het gebouw nog een benzinestation.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1964 | | pagina 19