De Graauwe Hengst 87 Visser, waarvan vooral Gerrit in het openbare leven bekendheid kreeg. Jarenlang was hij wethouder en commandant van de Schutterij. Hun samenwerking duurde 49 jaar en was zeer hecht. Toen echter hun zoons, de neven Daniël (1875-1937) 1927 het bedrijf gekomen onder de tegenwoordige directie, die sindsdien „De Graauwe Hengst" als zelf standig bedrijf onder eigen leiding heeft laten exploi teren. Nog steeds wordt het bedrijf uitgeoefend in de histo rische panden aan de Lange Haven en in de vroegere mouterij Hoogstraat 31. Natuurlijk is de inrichting zoveel mogelijk aangepast aan de eisen die de moderne tijd stelt, maar aan het uiterlijk mag niets veranderd worden; alle panden staan op de monumentenlijst. en Philip Christiaan Visser (1882-1956), het heft in handen namen liep het niet even vlot. Onoverkome lijke moeilijkheden leidden ten slotte tot een scheiding bij arbitraal vonnis, waarbij Philip Christiaan het alleenrecht kreeg voor Daniël Visser Zoonen en Daniël voortzette de in 1862 door Gerrit Visser op gerichte firma Visser Co. Philip Christiaan Visser is na zijn bekende ontdekkings tochten in de Karakorum, waarvoor hij tot doctor honoris causa werd benoemd, geleidelijk in diploma tieke dienst getreden. Hij is later gezant geweest in Ankara, Johannesburg en Moskou. Daar dit moeilijk verenigbaar was met een positie als destillateur is in Gehandhaafd wordt ook, in vele talen, de merknaam „De Graauwe Hengst", „L'étalon Gris", „The Stall ion", „Caballo". En waar ook aan vastgehouden wordt, dat is aan het oude degelijke karakter. Zo worden citroenjenever, oude jenever en de sortering oud-Hollandse likeuren nog steeds op de beproefde wijze gestookt van ge- importeerde schillen, kruiden, zaden en wortels. De ruime kruidenzolder met een uitgebreide sortering van meer dan 100 kruiden is in vakkringen dan ook terecht beroemd geworden. Essence is bij De Graauwe Hengst een lelijk woord.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1964 | | pagina 11